BIMsummitil otsitakse Eesti riigi e-eduloo näiteid

Kolmandat korda toimuval Eesti suurimal digitaalehituse valdkonna konverentsil BIMsummit 2019 astuvad üles mudelprojekteerimise eksperdid Eestist ja välismaalt. Peaesineja David Glennon, Suurbritannia BIM-ekspert, tutvustab riigi võimalusi karmimate nõuetega sektori arengut kiirendada. Eesti kogemuslugudes tutvustatakse nii hoonete kui infraehituse valdkonna projekte.

Eelmise aasta BIMSummit Telliskivi Loomelinnakus Erinevate Tubade Klubis.  Foto: Sten-Ander Ojakallas

„2016. aastal, kui esimest korda Eestis mudelprojekteerimise teemalist konverentsi korraldasime, ei olnud uudsete võimaluste kasutuselevõtt Eestis veel väga levinud ja pidime toetuma välismaistele näidetele. Tänavusel BIMsummitil on meil aga arutelul mitmed Eesti projektid, mis annavad võimaluse õppida kohalikest edulugudest,” ütles Nordecon ASi arendusjuht ja BIMsummiti korraldaja Miina Karafin.

„Mudelprojekteerimise kasutamise kõige olulisem komponent on teadmised – moodsast tehnoloogiast üksi ei ole abi, vaja on osata panna see ka enda kasuks tööle. BIM on kindlasti üks võimalus tõsta ehitiste kvaliteeti ning muuta nii ehitamine kui ülalpidamine tõhusamaks: teadlikud peavad olema nii tellija, ehitaja kui hilisem ehitise kasutaja ja hooldaja, vastasel juhul on tegemist lihtsalt ägeda tehnoloogiaga, mida tegelikult kasutada ei osata.“

Miina Karafini sõnul on BIMsummiti eesmärk pakkuda kõigile läbi kogemuslugude ning vestlusringide võimalust viia end kurssi kõige uuemate ja moodsamate arengutega ehitussektoris ning tuua rääkima ka väliseksperte.

„Me tahame, et nendest ettekannetest ja vestlusringidest oleks kasu nii tellijatele kui kõigile teistele seotud osapooltele. Tänavune peaesineja tuleb Inglismaalt: Suurbritannia on läinud riikliku BIM-mandaadi teed, mis tähendab, et alates 2016. aastast peavad olema kõik riiklikud projektid minimaalse BIM-tasemega. David Glennon, kes on pikaaegne digitaalehituse strateeg ning UK BIM Alliance juhatuse liige, räägib, kuidas on see otsus ehitusturgu mõjutanud ning kuhu ollakse tänaseks jõudnud. Huvitav on saada teada, kas Inglismaa riiklik nõue on tekitanud arenguid paremuse või halvemuse suunas. Kuna ka Eestis on riik kõige suurem ehitustellija, siis on see meile kindlasti väärt õppekoht,“ rääkis Miina Karafin.

„Kindlasti on tänavuse konverentsi üks huvitavaid teemasid infraBIMi näite analüüs: Priidu Kooskora Roadplan OÜ-st võtab lähema vaatluse alla Maanteeameti esimese BIM pilootprojekti ning analüüsib selle edukust ja potentsiaali. Lisaks tulevad lähema vaatluse alla Tallinna Sadama ja Viimsi riigigümnaasiumi näited. Oma kogemusi jagavad spetsialistid projekteerimisettevõtetest, Merkost, Nordeconist, kogemusi jagab ka BIMi spetsialist Norrast, Helena Menzing CES-st. Huvitavaid ettekandeid on teisigi, näiteks tuleb juttu Tallinna Lennujaama arendusprojektist, droonide kasutusvõimalustest ja muustki,“ lisas Miina Karafin.

BIMsummit 2019 toimub 11. aprillil Erinevate Tubade Klubis Tallinnas.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785