Ehitusuudised  • 20 märts 2019

Ida-Tallinna Keskhaigla investeerib ehitusse 3 miljonit

ITK Magdaleena üksus.  Foto: Raul Mee, fotograaf

Ida-Tallinna keskhaigla nõukogu kinnitas 2019. aasta ligi 116,7 miljoni euro suuruse eelarve. Investeeringute hinnanguline maksumus tänavuseks aastaks on ligi 9 miljonit eurot, millest 3 miljonit kulub ehitamisele ja renoveerimisele.

"Ligikaudu 6 miljonit eurot investeeringute summast kulub uute meditsiiniseadmete soetamisele ja infosüsteemide arendamisele, 3 miljonit eurot eraldatakse ehituse ja renoveerimisega seotud projektidele," ütles Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse liige Kersti Reinsalu.

Ida-Tallinna keskhaigla olulisemad investeeringud sel aastal on Ravi tänava sisehaiguste osakonna renoveerimine ning Magdaleena üksuse statsionaari korpuse fassaadi renoveerimine koos akende vahetusega, samuti Järve õendus- ja hooldusabikliiniku lifti ehitus ning mitmed teised tööd.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul panustavad Tallinna keskhaiglad Eesti tervishoiusüsteemi kvaliteedi arengusse igal aastal olulisel määral. „Mõlema Tallinna keskhaigla investeeringud on kahtlemata vajalikud, et pakkuda kvaliteetset arstiabi ka kuni uue Tallinna Haigla valmimiseni. Ilma investeeringuteta poleks see võimalik,“ nentis Mölder.

Abilinnapea sõnul algab sel aastal ka uue Kesklinna tervisekeskuse renoveerimise projekteerimine praeguses Magdaleena polikliinikus. „Veebraris täitus esimene tööaasta Mustamäe tervisekeskusel ning patsientide tagasiside on olnud väga positiivne. Oleme jõudsalt liikumas selles suunas, et nüüdisaegsed tervisekeskused oleksid 2021. aastal igas linnaosas,“ sõnas Mölder.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785