28. veebruaril ja 1. märtsil toimub Tallinnas Kultuurikatlas TalTechi teadlaste eestvõtmisel korraldatud rahvusvaheline puitehitiste konverents Forum Wood Building Baltic 2019.
- Targo Kalamees Foto: Postimees/Scanpix
Konverentsi fookuses on olulised puidust hoonete tehnilised teemad: hoonefüüsika, energiatõhusus, tulekaitse, uued materjalid ja tehnoloogiad jne. Ettekannetega esinevad insenerid, teadlased, praktikud ja arhitektid Eestist, Põhja- ja Kesk-Euroopast ning kaugemaltki.
Lisaks toimub mess, kus tutvustatakse puithoonete uusi materjale, tooteid ja tehnoloogiaid.
"Konverentsil kuulete kahe päeva jooksul sisukaid ettekandeid kahes paralleelsessioonis. Osalejaid on Austriast, Šveitsist, Saksast, Eestist, Soomest, Kreekast, Leedust, Lätist, Norrast, Rootsist, ja Inglismaalt. Kuigi osalejaid on kirjas juba 200 ringis ja Kultuurikatel pole kummist, usun, et soovijaid mahub veel," ütles konverentsi peakorraldaja, TalTechi ehitusfüüsika professor Targo Kalamees.
Konverents on hea võimalus ehitusinseneridele, arhitektidele, puitmajade tootjatele, puidu- ja metsatööstuse esindajatele kohtumiseks, kogemuste vahetamiseks, inspiratsiooni saamiseks ja parimast praktikast õppimiseks.
Konverentsil osalejad saavad tunnistuse täiendusõppe punktidega: ehitusinseneri kutseala täiendusõppe arvestuspunktid 16,7 TP ja energiatõhususe kutseala täiendusõppe arvestuspunktid: 15,3 TP.
Konverentsi töökeeleks on inglise keel.
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.