Tallinn maksab 2019. aastal restaureerimistoetust kogusummas 225 000 eurot, mis on 25000 euro võrra enam kui mullu.
„Restaureerimistoetuse taotlus tuleb esitada hiljemalt 29. märtsiks 2019,“ ütles abilinnapea Andrei Novikov. „Toetuse maksimaalseks suuruseks ühe projekti kohta on 20 000 eurot.“
Toetuse andmise eesmärk on Tallinna linnas ajastutruu miljöö, arhitektuuri ja materjalikasutuse säilitamine. Toetuse andmine aitab tasakaalustada muinsuskaitseseadusest ja miljööväärtuslikest hoonestusaladest tulenevalt eraomandile seatud rangemaid piiranguid ning innustab ajalooliste originaaldetailide restaureerimist.
Restaureerimistoetuse andmise kord reguleerib Tallinna linna haldusterritooriumil paiknevate kultuurimälestiste ning nii muinsuskaitsealal, miljööväärtuslikel hoonestusaladel kui ka üldplaneeringuga määratud juhtudel väljaspool miljööväärtuslikke hoonestusalasid paiknevate arhitektuuriliselt väärtuslike ja väga väärtuslike hoonete restaureerimistöödeks ning eeskujuliku restaureerimistöö tunnustamiseks ette nähtud toetuse taotlemist, taotluse menetlemist, toetuse maksmist ja kontrolli toetuse kasutamise üle.
Restaureerimistoetust saab eelmisest aastast taotleda ka Tallinna mittetulundustegevuse toetuste infosüsteemi iseteeninduskeskkonnas, see on teinud toetuse taotlemise lihtsamaks ning toetuse andmise menetluse kiiremaks.
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.