Eelmisel aastal kehtestatud Paljassaare tehissaarte detailplaneeringuga Põhja-Tallinna Paljasaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale kavandatud neljale tehissaarete jaoks valmisid nimed.
Tallinna nimekomisjon tegi ettepaneku anda saartele nimed lähtuvalt nende kavandatavast funktsioonist.
„Tehissaar, kuhu on kavandatud rannapark, on kavas nimetada Ilosaareks, mis tähendab lusti ja rõõmu,“ ütles nimekomisjoni esimees abilinnapea Andrei Novikov. „Ärisaar, kuhu on kavandatud hotell, restoranid jm on kavas nimetada Kõuesaareks.“ Kõu on välguga kaasnev kõmin, müristamine, äike ja pikne. Konverentsisaarele on kavas määrata nimeks Oiusaar – see tähendab mõistust ja taipu. Lindudele mõeldud tehissaarele on plaanis määrata nimeks Linnusaar.
Tehissaartele nimede määramise kohta on arvamust küsitud ka kohanimenõukogult, kes leidis, et Ilosaar, Kõuesaar, Oiusaar ja Linnusaar on kohanimedena sobivad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.