Rakvere liginullenergia õpilaskodu ehitab Merko

Riigi Kinnisvara ja Merko Ehitus Eesti sõlmisid ehituslepingu Rakvere Ametikooli liginullenergia õpilaskodu ehitamiseks. Ehitustööd on plaanis lõpetada 2019. aasta lõpuks, projekti kogumaksumus on 4,53 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Haridus- ja teadusministeeriumi tellitud õpilaskodule lisaks ehitatakse multifunktsionaalne spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum ning parkla õpilaskodu kasutajatele ja külalistele.

Õpilaskodu on planeeritud 200 kohaga, 4korruselisena ning suletud netopind on 2957 m2

Rakvere Ametikooli hoonetekompleksi kuuluv ja 1961. aastal ehitatud ning tänaseks amortiseerunud õpilaskodu tuleb täielikult lammutada. Hoone on kokku ehitatud muu hoonetekompleksiga – 1915. aastal rajatud peahoonet ja lammutatavat hoonet ühendab 2012. aastal valminud 1korruseline lamekatuse ja pinnasel põrandaga hooneosa. Lammutatava hoone asemele rajatakse tänapäevastele ja liginullenergiahoone nõuetele vastav õpilaskodu.

Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteerija on BOA OÜ ning arhitektuurikonkursi võidutöö „Hõbe“ autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed