Viljandi veekeskusele leiti hea lahendus

Viljandi Veekeskus AS ja Eesti Arhitektide Liit viisid läbi arhitektuurivõistluse, mille eesmärgiks oli leida parim lahendus Viljandisse rajatavale uuele veekeskusele. Þürii tunnistas parimaks arhitektuuribüroode KAOS Arhitektid ja Projekt O2 ideekavandi pealkirjaga «VEE».

Võidutöö autoriteks on Laura Ojala, Katrin Vilba ja Margit Aule. 

Konkursile laekus kokku 14 tööd, millest 11 vastas seatud tingimustele.

„Töös on erilist rõhku pandud kasutajasõbralikkusele ja ühendusteede loogilisusele. Tegemist on mahult küllaltki suure hoonega üsna keerukas kohas. Jälgisime, et hoone ei paneks kinni liikumisteid, mistõttu käisin ka ise kohapeal ja uurisin kuhu inimesed liiguvad,» selgitas võidutöö üks autoritest Katrin Vilba.

Arhitekti sõnul on hoone planeeritud nii, et sinna pääseks nii Kaalu kui ka Tallinna tänavalt.

Viljandi Veekeskus AS-i juhatuse liige Jaanus Kukk ütles, et võistlustööde hulk näitab objekti vastu tuntava avaliku huvi suurust. «Þüriil oli palju häid töid mille seast valida ja usun, et leidsime veekeskusele hea lahenduse.»

Konkursil pälvis teise koha arhitektuuribüroo U-Disain (Uko Künnap) töö märgusõnaga «KOIDUST EHANI» ning kolmanda koha arhitektuuribüroode ab Kontekst ja Estkonsult  (Karli Luik, Johan Tali) töö «AVI».

Oleme õnnelikus seisus – Eesti arhitektuuriturg on väga avatud ja konkursse toimub palju. Suisa nii palju, et teinekord on hirm, kas ikka osalejaid jätkub,» märkis þürii liige ja Eesti Arhitektide Liidu asepresident Indrek Allmann. «Viljandi veekeskuse konkurss tundus arhitektidele ilmselgelt põnev ja töid laekus oodatust enam. Ka häid töid. Ideekavandite eripalgelisus näitab arhitektide loomingulisust ja siirast loomislusti. Ehk pisut enam oleks oodanud konteksti tunnetust ning tugevamat asukoha analüüsi.»

Viljandi veekeskus on kavas rajada Viljandi Kaubamaja ja Spordihoone vahelisele alale. Viljandi Veekeskus ASi lõid Viljandi linn ja Viljandi vald eesmärgiga rajada Viljandi linna veekeskus.

 

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed