Autor: Eva Kiisler • 28. veebruar 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tulekul konverents Säästlik hoone

Kuigi energiasäästlike hoonete idee ei ole kaugeltki uus, jagab see turu endiselt kahte leeri: teadlased ja tehniliste lahenduste pakkujad näitavad rohelist tuld, kuid kinnisvaraarendajad ja ehitajad kipuvad olema pigem skeptilised, soovides õppust võtta konkreetsetest kogemustest ja pilootprojektidest.

14. märtsil Tallinnas hotellis Euroopa

Vaata konverentsi kava SIIN ja pane ennast kirja SIIN

NB! Kolme või enama osaleja korraga registreerimisel kehtib soodushind 209€ + km/osaleja, seega võta ka sõbrad või kolleegid kaasa.

Samas on Euroopa Liidu direktiividest tulenevalt liginullenergiahoonete ehitus ukse ees. Juba 2019. aastast kehtib liginullenergianõue kõigile avaliku sektori ehitistele, 2021. aastal laieneb see ka erasektori uusehitistele.

Juba kolmandat korda toimuv konverents “Säästlik hoone” keskendub kogemuslugudele ja vähekasutatud lahendustele juba valminud hoonetes. 

Konverentsile on eriti oodatud büroohoonete omanikud ja rentnikud, korteriühistute juhid, kinnisvaraarendajad, arhitektid, projekteerijad ja ehitajad, kulusäästlike ehitusmaterjalide ja energia tootjad ja edasimüüjad, kinnisvara haldajad. Ühesõnaga kõik, kel on tarvis vähendada ärikinnisvara arendamise, omamise ja kasutamisega seotud kulusid ja rajada säästlikumaid, kaasaegsemaid ja kasutajasõbralikumaid hooneid

TTÜ ehituse ja arhitektuuri instituudi liginullenergiahoonete uurimisrühma juht Jarek Kurnitski tutvustab konverentsil liginullenergiahoonete nõuete arenguid Eestis ja Euroopas. “Nüüdseks on täiesti selge, et liginullenergiahooned tulevad, kuid koos tehniliste lahenduste arenemisega muutuvad mõnevõrra ka nõuded ja kasutatavad lahendused,” kinnitab ta.

Elamute energiatõhususe lahenduste taskukohasemaks muutmiseks käivitas KredEx liginullenergia eluhoonete tüüplahenduste uuringu, kuhu kaasati lisaks teadlastele ka ehitusettevõtteid ja projekteerijaid. Tüüplahendused valmivad nii näidisprojektide kui ka juhendmaterjalidena 2017. aasta lõpuks. Uuringu tulemustest ja arendustööst teeb ülevaate KredExi hoonete energiatõhususe projektijuht Kalle Kuusk.

Põlvas valminud Eesti esimesest liginullenergia koolihoonest ja energiatõhususe aspektidest õppehoonete ehitamisel ning renoveerimisel räägib konverentsil Riigi Kinnisvara projektijuht Sven Saar.

Kuidas kaubanduspindade omanikud saavad siduda energiatõhususe ja keskkonnasäästlikkuse hoone atraktiivse välisilmega, tutvustab Tartu Lõunakeskuse näitel AU Energiateenuse taastuvenergeetika valdkonna juht Criss Uudam.

Eesti esimene majakonfiguraator kuvab potentsiaalsetele ostjatele kuvatakse 3D-kujutis ja plaanid majast ning näidatakse selle ligikaudne ehitushind ja energiatõhusus. Tootjate jaoks seisneb eelis ajakokkuhoius ja lõpptarbija saab väga hea ettekujutuse enda tulevikukodust. Majakonfiguraatorit tutvustavad Creatomus Solutionsi juhatuse liige Renee Puusepp ja katus.eu tegevjuht Tiit Sild.

Võimalikult head energiatõhususe klassi taga ajades jäetakse hoone sisekliima sageli tähelepanuta. Büroohoone heal sisekliimal on oluline positiivne mõju ettevõtte töötajatele ning finantsnäitajatele, eriti kui kõne all on keskmisest kõrgema töötasuga töötajad, kelle hulka võib bürootöötajaid kindlasti lugeda. Energiatõhususe ekspert Erkki Seinre püüab numbrilistele väärtustele tuginedes näidata, kui palju maksab investeering sisekliima parendamisse hoone kavandamise etapis, kuidas mõjutab hoone kasutuskulusid ja millises suurusjärgus avaldab mõju tööviljakusele.

Kuidas kaugjahutuse kasutamine vähendab hinnanguliselt ligi 90 % võrra tavajahutuse tarbeks vaja mineva elektri kulu, räägib kaugjahutuse Baltikumi teerajaja, Fortum Tartu juhatuse esimees Margo Külaots.  

Küttest ja jahutusest energiavaiadega räägib Sõpruse 157 ärimaja kogemusel OÜ Maaküte erilahenduste ja ärikliendi müügiinsener Tanel Gehrke.  

Vaata konverentsi kava SIIN ja pane ennast kirja SIIN

NB! Kolme või enama osaleja korraga registreerimisel kehtib soodushind 209€ + km/osaleja, seega võta ka sõbrad või kolleegid kaasa.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785