Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Video: Tehnikaülikooli ühiselamu soojustatakse moodulpaneelidega
Tallinna Tehnikaülikooli pereühiselamu teaduspõhise renoveerimise liginullenergiahooneks teevad unikaalseks tehases eelvalmistatud moodulpaneelid, millega soojustatakse hoone seinad ja katus.
Eelvalmistatud paneelide kasutamine tagab kõrge ehituskvaliteedi ning lühendab oluliselt ehitusprotsessi objektil. Rekonstrueerimise eesmärgiks on ka testida uute moodulpaneelide valmistamist ja toimivust, vähendada radikaalselt energiatarbimist, uuendada tehnosüsteeme ja siseviimistlust.
Lisaks välisseintele paigaldatakse tehases valmistatud soojustatud elemendid ka katusele. Hoonel saab olema soojustagastusega ventilatsioon, päikesekollektorid sooja vee valmistamiseks, heitvee soojustagastus ning päikeseelektri süsteem, mis tagavad energiatõhususe liginulleenergia tasemel.
Moodulpaneelid on välja töötatud Horizon 2020 uurimisprojekti MoreConnect raames, kus osalevad 18 partnerit 7st Euroopa riigist.
Eestis osalevad uurimus- ja arendustöös lisaks TTÜ-le veel Matek AS ja REF Ehitustööd OÜ.
Renoveerimise peatöövõtja on OMA Ehitaja. Rekonstrueerimisprojekti koostaja on projekteerimisbüroo Sirkel & Mall OÜ.
Maja ehitamisel mõeldakse algusfaasis pigem vundamendi, katuse ja küttelahenduse peale ning sisustust hakatakse reeglina planeerima siis, kui parkett on paigaldatud ja seinad värvitud. Tegelikult kõlab nagu katastroofi valem, sest köök ei ole lihtsalt mööbel ja selle esimesi samme peab kindlasti kavandama juba ehitusjärgus. Miks? Majaehitaja Madis selgitab kohe välja.