Ka Iirimaal napib ehitajaid

Iirimaal on puudu on vähemalt 112 000 ehitusala oskustöölist
Iirimaal on puudu on vähemalt 112 000 ehitusala oskustöölist

Pärast Iirimaad tabanud kinnisvara- ja pangakrahhi, mis sundis riigi euroala ja IMFi abipaketti küsima, oli ehituse alal kaua vaikus, mis sundis ehitajaid riigist lahkuma ja mujalt tööd otsima.

Eelkõige mindi Suurbritanniasse ja Austraaliasse. Nüüd oleks Iirimaal jälle ehitajatele tööd, kuid pole ehitajaid – puudu on vähemalt 112 000 oskustöölist, vahendab Äripäev Financial Times artiklit.

Krahhi eel paisus ehitussektori osa Iiri SKPs ligi veerandile, krahhi järel oli ehituspea terve kümnendi soikus. Nüüd võtab elamuehituse turg taas hoogu, kuid veel aastateks jääb nõudlus pakkumisest suuremaks, hindavad sektori tippjuhid.

„Umbes aasta jagu on olnud ilmne, et ehitussektori toibumine on alanud,“ ütles Goodbody Stockbrokersi peaökonomist Dermot O’Leary. „Nüüd hakkame nägema juba selgeid märke, et see jääb lähemateks aastateks püsima.“

Tipuaastal 2007 moodustas ehitussektor Iiri SKPst 23%. See ei olnud jätkusuutlik – ajalooliselt on sektori osakaal olnud ligikaudu14%. Praegu on see kahanenud 7-8%-le SKPst.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed