Kuu aja eest 14. novembril avatud toetusmeetme jaoks on tänavu riigieelarvest eraldatud 1,35 mln eurot. Hetkeseisuga on kokku taotletud toetust summas 657 614 eurot, nende rekonstrueerimisprojektide kogumaksumus on umbes 2,31 mln eurot. Hinnanguliselt on seega eelarvest võimalik katta veel umbes 70 taotlust, eeldusel, et kõik seni laekunud taotlused ka rahuldatakse. Toetus võimaldab katta kuni 30% rekonstrueerimistööde kogumaksumusest, maksimaalne toetussumma on 15 000 eurot.
Toetatakse maja igakülgset soojustamist, küttesüsteemide uuendamist, lisaks taastuvenergiaallikaid kasutavate seadmete soetamist ja kasutuselevõttu ning muid töid, mis aitavad kaasa energiatarbe vähenemisele.
Väikeelamud moodustavad kolmandiku Eesti elamufondist. Eesti keskmine energiatarbimine elamutes ruutmeetri kohta on võrreldes teiste EL liikmesriikidega kõrgem ning selle põhjuseks ei ole vaid külm kliima. Vanemad väikeelamud on seisukorras, kus nende rekonstrueerimine on möödapääsmatu, seda nii pikaajalise säilimise, kui ka energiasäästlikkuse seisukohast. Väikeelamute rekonstrueerimistoetuse eesmärgiks on aidata kaasa väikeelamute energiatõhususe suurendamisele, et vähendada energiatarbimist.
KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul tasub oma eramaja rekonstrueerides mõelda hoonele kui tervikule. „Oluline osa väikeelamutest on ehitatud 1950-1960ndatel aastatel ning arvestades tollaseid projekteerimisnorme, on rekonstrueerimistööde läbiviimine vajalik tänapäevaste elamistingimuste ja mõistliku energiakasutuse saavutamiseks. Oluline osa korrastatud hoonest on ka hea sisekliima, mis mõjutab otseselt meie tervist. Kasutades oma väikeelamu terviklikuks rekonstrueerimiseks toetust, tasub investeering end kiiremini ära,“ ütles Reinsalu.
Analoogset toetust jagati KredExi kaudu ka 2012. aastal, mil sai toetust 212 väikeelamut. Tollal oli keskmine rekonstrueerimise maksumus 40 000 eurot ning keskmine toetuse väljamakse 13 400.