Alates 1. oktoobrist muutusid negatiivseks AS Krediidiinfo krediidihinnangud kokku 11645 ettevõtte kohta, kuna neil puuduvad viimased majandusaasta aruanded. Ehitussektori ettevõtteid on nende seas 1045.

- AS Krediidiinfo krediidihinnangud muutusid negatiivseks kokku 11645 ettevõtte kohta, kuna neil puuduvad viimased majandusaasta aruanded. Ehitussektori ettevõtteid on nende seas 1045.
- Foto: Pixaby
vaata lisaks
Krediidihinnangu muutumist sektorite kaupa saab vaadata
Krediidiinfo blogist.Muudatus puudutab seni positiivse krediidihinnanguga firmasid, kes ei ole esitanud 2015. aasta majandusaruannet. Krediidiinfo AS asedirektor Alar Jägeri sõnul näitab andmete avalikustamisega viivitamine, et ettevõte on suure tõenäosusega oma tegevust lõpetamas ja nõrkasid majandustulemusi soovitakse teadlikult varjata. „Krediidiinfo on kõikidele ettevõtetele aruande esitamist meelde tuletanud ja hoiatanud krediidihinnangu muutusest.“
Negatiivse krediidihinnangu korral on ettevõtte krediidirisk väga kõrge ja Krediidiinfo sellisele ettevõttele krediidiga müüa ei soovita. Samuti võib negatiivne krediidihinnang mõjutada tarnijaid kehtestama karmimaid krediiditingimusi, kitsendada pangast laenusaamise võimalusi või jätta ettevõtte ilma mõnest uuest kliendist.
Enim muutusid krediidihinnangud kutse, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (2115 ettevõttel), hulgi- ja jaekaubandussektoris (2055 ettevõttel) ning kinnisvaraalases tegevuses (1095 ettevõttel). Neile järgnesid neljandana just ehitusettevõtted 1045 ettevõttega.
Krediidihinnangu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuus kuud. Krediidihinnang arvutatakse ettevõtte majandus-, finants- ja maksekommete info põhjal ning seda kasutavad krediidiotsusteks pangandus-, telekommunikatsiooni, kütuse, kaubandus- ja paljude teiste sektorite krediteerijad.
Krediidiinfo AS on rahvusvaheline krediidiinformatsiooni koguja, töötleja ja vahendaja, kelle põhitegevuseks on Eesti ettevõtete finantsriskide maandamine.
Seotud lood
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.