51 projektile kogusummas 12,92 miljonit eurot eraldab Keskkonnainvesteeringute Keskus sel aastal veemajandusprojektidesse üle Eesti.

- Kokku toetatakse 51 veemajandusprojekti.
- Foto: Veiko Tõkman
Loe lisaks
Kõik rahastuse saanud keskkonnaprogrammi veemajanduse projektid leiab
KIKi kodulehelt siit.Suurim toetussumma, 1 273 307 eurot läheb OÜ Saarde Kommunaali projektile, mille tulemusena asendatakse Tihemetsa alevikus amortiseerunud ühisveevärgi- ja kanalisatsioonitorustikud uutega ning asula saab kaasaegse reoveepuhasti.
OÜ Kose Vesi saab 1 002 648 eurot Kose-Uuemõisa aleviku ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni rekonstrueerimise teiseks etapiks ja 194 979 eurot Kose-Uuemõisa masuudihoidla likvideerimiseks. „Toetuse tulemusena rekonstrueerime Kose-Uuemõisa alevikus kanalisatsiooni- ja survetorusid 7,6 km ulatuses. Rajame ja rekonstrueerime ühe reoveepumpla. Likvideerime Kose-Uuemõisa biopuhasti ning tekkiva reovee suuname mööda rajatavat survetoru Kose aleviku puhastisse. Lisaks rekonstrueerime ja ehitame 6,6 km vee- ja tuletõrjeveetorustikke,“ kirjeldab planeeritavaid töid OÜ Kose Vesi juhataja Margus Proos. „Samuti likvideerime keskkonnale ohtliku masuudihoidla, sh utiliseerime sealse pinnase ja asendame selle tavalisega,“ jätkab Proos.
Toetust saab ka AS Kovek Kiia ja Valingu küla veemajandusprojektidele, mille tulemusena saavad mõlema küla veevarustus ja reoveekäitlus keskkonnanõuetele vastavaks ja elanikud puhta joogivee. Projektide toetussummad on vastavalt 307 048 ja 447 379 eurot. MTÜ Kabakalad koostab eelprojekti Vardi jõe Varbola kalapääsu ja Vigala jõe Tamme kalapääsu rajamiseks, mida KIK toetab 11 100 ja 11 448 euroga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Veemajanduse programmi eesmärk on säilitada ja saavutada veekogude ja põhjavee hea seisund ning tagada nõuetele vastav joogivesi. Selleks toetab riik KIKi kaudu joogiveevarustuse ja reoveekäitluse uuendamist, jääkreostuse likvideerimist ja jääkreostuskollete ohutuks muutmist, siseveekogude ja rannikuvee tervendamist ja korrashoidu ning vajalikke uuringuid ja arendustöid.
KIK rahastab erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest.
Seotud lood
Keskonnainvesteeringute Keskus avas taotlusvooru veemajanduse infrastruktuuri arendamise projektidele. Toetust antakse Ühtekuuluvusfondi vahenditest ning seda saavad taotleda kohalikule omavalitsusele kuuluvad vee-ettevõtted, kellele kuulub vee- ja reovee infrastruktuur reoveekogumisalal, mille reostuskoormus on üle 2000 ie.
KIKi keskkonnaprogrammi selle aasta teise taotlusvooru laekus kokku 537 taotlust kogusummas 39,5 miljonit eurot.Rahaliselt taotletakse enim toetus veeprojektidele summas 16,3 miljonit eurot, järgnevad looduskaitse 6,7 miljoni ja atmosfääriõhukaitse 4,8 miljoni euroga. Rahastuse saavad projektid selguvad detsembris.
Eesti ehitusturul on olukordi, kus on tegemist lauslollusega, ütles Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) juht Veiko Kaufmann.
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.