Eesti ehitusturul on olukordi, kus on tegemist lauslollusega, ütles Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) juht Veiko Kaufmann.
Eile Ehituskonverentsil esinedes märkis Kaufmann, et meie ehitusturul esineb lauslollusi. „Ma ei ütle, et homme, aga see lauslollus ei tule kindlasti meie majast,“ vastas Kaufmann konverentsi osaleja küsimusele.
Publikus istunud alltöövõtja tõi näite olukorrast, kus tal tuli asfaldikate teele panna vaid paariks kuuks, pärast seda võeti kate üles ning pandi uuesti. Töö tellijaks olnud KIKi toetuse saaja, põhjendanud alltöövõtjale, et tegemist on KIKi nõuetega.
Kaufmann märkis, et toetuse saajad kipuvadki tihti oma laiskusest KIKi seljataha pugema, ent tegelikult tuleb amet mõistlike ettepanekute korral ikka vastu. Ta eeldas, et kirjeldatud olukorras oli tegemist toetuse saaja viitsimatusega KIKiga suhelda.
„Meil on käed-jalad seotud küll, aga rumalusi me ei soosi ja püüame tervet mõistust kasutada. Teedeehitus oli õnnetu näide, aga on ka positiivseid näiteid olnud,“ hindas Kaufmann.
Ta märkis, et KIK koolitab toetuse saajaid, nõustab ja annab infot, et hankedokumente korralikult koostada.
Seotud lood
51 projektile kogusummas 12,92 miljonit eurot eraldab Keskkonnainvesteeringute Keskus sel aastal veemajandusprojektidesse üle Eesti.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?