RMK pani parimad puitmajad näitusele

Parim tehasemaja
Eelmise aasta parima tehasemaja konkursi tahvel.

RMK Tallinna kontori aatriumis avati kaks uut näitust, mis tutvustavad konkursile “Aasta tehasemaja 2016” esitatud silmapaistvamaid puitmaju ning Eesti metsandus- ja puidutööstussektori viimase aja suuremaid investeeringuid.

Näiteks saab näitusel ülevaate maailma kõrgeimast puithoonest, mille ehitas Norras valmis AS Kodumaja ja mis tunnistati tänavuse konkursi “Aasta tehasemaja 2016” võitjaks. Võidutöö kõrval esitati konkursile 22 puidust meistriteost, teiste seas eestlaste poolt välja töötatud ligi nullenergiahoone, Norras asuva passiivmaja standardi järgi ehitatud tervisekeskus ning mitmed tehases element- või palkmajadena valmistatud eramud, kortermajad ja avalikud hooned.

Konkurssi “Aasta tehasemaja 2016” korraldavad Eesti Puitmajaliit ja -klaster, kes valivad iga aasta välja parimad Eesti puitmajatehastes valminud majad, et tutvustada puitu kui loodussõbralikku ja terve elukeskkonna loomiseks sobivat materjali.

Puidu väärtuslikkusele keskendub ka Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu kokku pandud väljapanek. Eesti ainsat taastuvat loodusvara kasvatav, majandav ja väärindav tööstusharu on aastatel 2014 ja 2015 investeerinud ligi 300 miljonit eurot selleks, et suurendada tootmismahte ja puidule antavat lisandväärtust. Näitusel esitletakse liitu kuuluvate ettevõtete viimase aja mahukamaid ja märgilisemaid investeeringuid.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed