Sõõrumaa sarikapeol: Rotermannist saab peagi terviklik linnaosa

Urmas Sõõrumaal põhjust rõõmustada. Rotermannist saab peagi linnaosa
Urmas Sõõrumaal põhjust rõõmustada. Rotermannist saab peagi linnaosa

Urmas Sõõrumaa ütles Rotermanni kvartali tulevase südame, 15 000-ruutmeetrise projekti R14 sarikapeol, et aastakümneid suletuna püsinud ala avaneb peagi linlastele ja turistidele tervikliku linnaosana.

Suvel valmiv R14 on Sõõrumaa sõnul eriline nii ehituslikult kui emotsionaalselt ning selle olulisust südalinna liikumisel mere äärde on võimatu üle hinnata.
 
“Rotermanni kvartal on terviklik linnaosa, Euroopas ainulaadse kooslusega keskkond, mis on korraga hubane, turvaline ja autovaba,” lausus Sõõrumaa. “Seda ei saa võrrelda kaubandus- või meelelahutuskeskustega, sest see on terviklik nägemus moodsast linnasüdamest ja terviklikust elukeskkonnast, mitte lihtsalt toredate hoonete kogum.”
 
R14 on üks keerukaim ehituses olev hoone Eestis. Muinsuskaitselised piirangud ja ehituslikud iseärasused seadsid sellele väga suured nõudmised. Lisaks rajati hoone alla kahekorruseline maa-alune parkla, mille ehituse ajal seisid 16-meetrised paekivimüürid piltlikult öeldes 8 meetri kõrgusel õhus. Ehitajatele tähendas see tõsiseid väljakutseid, mis tänaseks edukalt lahendatud.
 
R14 on esimene hoone kvartalis, kus korterid ehitatakse vanade müüride vahele. Enamik korteritest on hoones välja müüdud. Lisaks tulevad hoonesse kaubandus- ja büroopinnad. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed