Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk selgitas, et biennaali teravik on suunatud uue arhitektuuri köögipoolele – sellele, kuidas Euroopas ja mujal maailmas on asutud arendama uusi tehnoloogiaid ruumiloome ja arhitektuuri heaks.
Need võivad olla transporditehnoloogiad, aga ka erisuguste materjalide sümbioosid, ornamentika ja uudsed insenertehnilised lahendused.
„Tehnoloogia on kindlasti vahend, mitte ideoloogia. Seega, nähkem esitletavates eksperimentides võimalusi ja otsinguid, millel võiks olla edasiviiv mõju tulevikuarhitektuurile. Eestil on siit palju kõrva taha panna, sest oleme Euroopas veel küllalt õnnelikus olukorras. Meil on avalikus ruumis väga erisuguseid keskkondi, mida kaitsta ja põneval moel arendada,“ kinnitas Valk.
Kuraatorinäitusel Eesti Arhitektuurimuuseumi peasaalis Rotermanni soolalaos on vaadata kümne rahvusvahelise arhitektuuristuudio prototüüpe ja installatsioone. Väljapanku on koostanud noored arhitektid Sille Pihlak ja Siim Tuksam.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Biennaali pealkiri on sel korral „Isejuhtiv linn“ ning sündmusi jagub nii valdkonna tippudele, noortele professionaalidele kui ka lihtsalt arhitektuurihuvilistele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.