Arhitektuuribüroo Pluss võitis Noblessneri arenduse arhitektuurikonkursi

Arhitektuuribüroo Pluss võidutöö Kodusadam
Arhitektuuribüroo Pluss võidutöö Kodusadam

BLRT ja Merko poolt korraldatud rahvusvahelise kutsutud arhitektuurikonkursi Noblessneri elamukvartali arhitektuurse lahenduse väljatöötamiseks võitis Arhitektuuribüroo Pluss projektiga Kodusadam.

„Oli rõõm osaleda niivõrd kõrgetasemelisel rahvusvahelisel arhitektuurikonkursil. Oma töös seadsime prioriteediks jalakäijasõbraliku linnaruumi, millele sekundeerib peredele orienteeritud uuenduslik ning kvaliteetne arhitektuur,“ ütles arhitekt Indrek Allmann.

„Arhitektuurikonkursile kutse saanud arhitektuuribüroode valik oli esindulik, kus kohalike arhitektide kõrval olid esindatud ka kolleegid Soomest, Rootsist ja Taanist, tagas kõrgetasemelise tulemuse," rääkis þürii liige, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja kohusetäitja, linna peaarhitekt Endrik Mänd.

"Þürii ette seatud ülesanne ei olnud kergete killast – viimasele koosolekule kogunedes ei olnud mul endal veel ettekujutust, millist sõelale jäänud töödest eelistada, rääkimata veel siis þürii konsensuslikust seisukohast. Arusaadavalt oli selle võistluse puhul väga suur kaal sellel, kuidas on arhitektid käsitlenud hoonetevahelist avalikku ruumi, kuna võistlusala hõlmas nii vastset Adam Johann von Krusensterni väljakut kui osa mereäärsest rannapromenaadist. Olen veendunud, et võistlustöö realiseerimisel on Tallinn astunud suure sammu edasi kinnistamaks oma identiteeti merelinnana,“ ütles Mänd.

Konkursi võitnud Arhitektuuribüroo Pluss projekti Kodusadam keskmeks on inimsõbralik keskkond. Arendatavas elamukvartalis pakuvad erinevas vanuses inimestele tegevust ja ruumi põnevad väljakud, mängu- ja puhkealad ning avatus merele. Elamukvartali avalik ala pakub erinevaid võimalusi väliürituste korraldamiseks. Siinsete elanike privaatsust aitavad hoida sisehoovid, mille pääsud on kavandatud nii, et hoovid jääksid varjatuks nii kõrvaliste pilkude kui tuulte eest. Eesmärgiga tagada korteritest parimaid võimalikke vaateid ümbrusele, on kõikidel korteritel elutsoonist aken hoone tänavaperimeetris. Lisaks on kõik korterid varustatud klaasitud rõduga. Hoonete fassaadide liigenduses ja ülesehituses on lähtutud Madalmaade veeäärsete linnade arhitektuuri tüpoloogiast.

Kogu piirkonna arendamisel on eelkõige fookuses inimene ning parimast kaasaegsest linnaehituse praktikast lähtuvad elamis-, liikumis- ja tegevusvõimalused. Samaaegselt elamukvartaliga valmib BLRT poolt arendatav ajalooline Jahtklubi hoone restorani ja täiendavate funktsioonidega ning kõrval paiknevast Valukojast on välja kujunemas multifunktsionaalne kultuurikeskus.

Kokku 1,7 hektari suurust ala arendab AS Merko Ehitus ja BLRT Grupp Aktsiaseltsi poolt loodud ühisettevõte Kalaranna Arenduse OÜ. 

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed