24. aprill 2015

Merko soetas Noblessnerisse arendamiseks kinnistud

Noblessnerisse kerkivad peagi uued äripindadega kortermajad
Autor: Arhitektuuribüroo Pluss

AS Merko Ehitus kontserni kuuluv Kalaranna Arenduse OÜ ning BLRT Grupp Aktsiaselts sõlmisid lepingu Tallinnas Noblessneri kvartalis asuvate äri- ja elamumaa sihtotstarvetega kinnistute soetamiseks. Tehingu hinda ettevõtted avaldada ei soovinud.

Lepingu järgi soetas Kalaranna Arenduse OÜ ajaloolises tööstuspiirkonnas Noblessneri kvartalis ca 1,7 hektari suuruse arendatava ala. Väärika ajalooga üha arenevasse Noblessneri kvartalisse on planeeritud korteriarendus, mille raames kerkib vahetult mere kaldale Noblessneri Jahtsadama kõrvale kokku neli äripindadega kortermaja ligikaudu 200 korteriga. Esimese hoone ehitusega plaanitakse alustada 2015. aasta lõpus ning selle eeldatav valmimise aeg on 2017. aasta kevad.

BLRT Grupp ja Merko poolt korraldatud rahvusvahelise arhitektuurikonkursi Noblessneri elamukvartali arhitektuurse lahenduse väljatöötamiseks võitis Arhitektuuribüroo Pluss projektiga Kodusadam, mille keskmeks on inimsõbralik keskkond. Kogu piirkonna arendamisel on fookuses inimene ning parimast kaasaegsest linnaehituse praktikast lähtuvad elamis-, liikumis- ja tegevusvõimalused.

Kalaranna Arenduse OÜ on 2014. aasta detsembris AS Merko Ehitus ja BLRT Grupp Aktsiaseltsi poolt loodud ühisettevõte, kus kumbki osanik omab 50%.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688