4. aprill 2014

FOTOD: Aasta ehitusinsener 2013 on Tiit Joosti

Eesti Ehitusinseneride Liidu (EEL) poolt korraldatud konkursi Aasta ehitusinsener 2013 võitjaks kuulutati Tiit Joosti.

Aasta ehitusinseneri konkurss kuulutati EEL-i poolt välja esmakordselt sooviga muuta aunimetuse andmine iga-aastaseks traditsiooniks.

Tiit Joostile tõi võidu suure ja Eesti mastaabis erakordse objekti – Ülemiste liiklussõlme edukas juhtimine ehitusinsenerina. Liiklussõlm on terviklik objekt, mis on ehitatud toimiva olemasoleva infrastruktuuri keskele ning mille nähtav osa on ainult nii-öelda jäämäe tipp ning enamik keerulisi töid peidus maa sees.

Liiklussõlm hõlmab 680-meetrist sõiduteetunnelit, kolme kergliiklustunnelit ja 150-meetrist viadukti. Mastaapsele ehitusprotsessile lisas keerukust Ülemiste järve naabrusest tingitud kõrge pinnavesi ning töötamine katkematus liiklusvoolus, toimiva rongiliikluse ja töötavate kommunikatsioonide alas. Liiklussõlmes on 8,7 km teid ja 7 km kergliiklusteid, kokku on asfalteeritud 155 000 ruutmeetrit. Kõige sügavamas kohas teostati  ehitustöid  16 meetrit allpool Ülemiste järve pinda.

Aasta Ehitusinseneri konkurss kuulutati EEL-i poolt välja esmakordselt sooviga muuta aunimetuse andmine iga-aastaseks traditsiooniks. Konkursi eesmärgiks on väärtustada ehitusinseneri elukutset ning tunnustada ehitusvaldkonna insenere silmapaistvate erialaste saavutuste eest.

EEL premeerib Aasta ehitusinsener 2013 võitjat võimalusega osaleda Helsingis toimuval rahvusvahelisel ICPMA konverentsil.

Autor: Eesti Ehitusinseneride Liit

Autor: Ehitusuudised.ee toimetus

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688