RKAS plaanib 13korruselist büroohoonet

Riigi Kinnisvara AS plaanib Tallinna Sikupilli keskuse naabrusse kuni 13korruselist büroohoonet, vahendab Äripäev.

Tallinna linnavalitsus arutab homme detailplaneeringu koostamise algatamist. Tartu mnt 85 ja Lasnamäe tn 2 kinnistute detailplaneeringu koostamise eesmärk on luua võimalused Tartu mnt 85 kinnistul asuva kahekorruselise hoone katusekorruse väljaehitamiseks ja kinnistule ühe kuni 13korruselise hoone ehitamiseks.

Kümnekorruselise büroohoonega hoonestatud Lasnamäe tn 2 kinnistu on määratud planeeritava ala koosseisu, kuna kavas on lahendada ühine sissesõit Tartu mnt 85 ja Lasnamäe tn 2 kinnistutele Lasnamäe tänavalt, maapealne ja maa-alune parkimine ning kinnistute vahelise piiri muutmine, teatas Raepress.

Planeeritava maa-ala suurus on 1,65 ha. Planeeritav maa-ala asub kesklinna linnaosa piiril Lasnamäe paeklindi serval, Ülemiste liiklussõlme naabruses.

Detailplaneeringu koostamisel tuleb arvestada vajadusega säilitada võimalikult autentselt ajalooline vanglahoone ja Tartu mnt poolne väravaga paekivimüür, Tartu mnt 85 kinnistule rajatava hoone esimese korruse tänavaga külgnevasse osasse tuleb planeerida äri- ja teenindusruumid ning kinnistu loodeosas asuv kõrghaljastus tuleb säilitada.

Detailplaneeringu koostab Linnaruumi OÜ. Lasnamäe linnaosa valitsus korraldab detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks väljapaneku ning avaliku arutelu.

Tartu mnt 85 ja Lasnamäe tn 2 kinnistu omanik on Riigi Kinnisvara. Tartu mnt 85 kinnistul paiknevad kaks haldushoonet ja garaaž ning Lasnamäe tn 2 kinnistul üks 10korruseline büroohoone. Alale varem kehtestatud Lasnamäe tn 2 kinnistu detailplaneeringu alusel on kinnistule ehitatud 10korruseline ärihoone ja algatatava detailplaneeringuga ei soovita Lasnamäe tn 2 kinnistu ehitusõigust suurendada.

Lasnamäe elamualade üldplaneeringu kohaselt on planeeritava maa-ala juhtotstarbeks määratud keskuse ala. Algatatav detailplaneering on Lasnamäe elamualade üldplaneeringuga kooskõlas.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed