Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Mis juhtub järgmisel aastal Eesti majanduses?
Järgmise aasta prognoose pakub peatselt toimuv majanduskonverents Äriplaan 2014, kuhu on praegu registreerunud juba üle 500 osaleja.
Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeli sõnul teeb Äriplaani konverentsi unikaalseks asjaolu, et seal saab ühe intensiivse päeva jooksul hea ülevaate kogu Eesti majanduse hetkeseisu ja lähituleviku prognooside kohta.
Ehitus- ja kinnisvara valdkonnas tegutsevatele ettevõtjatele on olulist tähelepanu väärt suurinvestorite Jüri Käo ja Hillar Tederi hinnagud ja mõtted konverentsi arutlusringides.
Äriplaan toimub tänavu 25.septembril Nokia Kontserdimajas ja juba viieteistkümnendat korda. Konverentsil räägivad mõjuvõimsad, autoriteetsed ja aktiivsed Eesti suurettevõtjad ja -omanikud oma ootustest ja hirmudest ning eelarvest ja äriplaanist aastaks 2014.
Sõna võtavad lisaks Enn Pandile veel Hans H. Luik, Aivar Pilv, Viktor Siilats, Heldur Meerits, Hillar Teder, Jüri Käo, Jüri Ross, Priit Alamäe, Joakim Helenius, Peter Ingman. jt. Oma hinnangu järgmisele aastale annavad arutlusringides analüütikud Peeter Koppel ja Maris Lauri. Majandusprognoosi esitab Eesti Panga president Ardo Hansson.
09.15 – 09.30 Sissejuhatus.Konverentsipäeva juhid majandusajakirjanikud Meelis Mandel ja Igor Rõtov09.30 – 10.00 Majandusprognoos aastaks 2014.Eesti Panga president Ardo HanssonÄriplaan aastaks 2014.10.00 – 10.30 Tallinki juht ja omanik Enn Pant10.30 – 11.00 Tippadvokaat Aivar Pilv
11.00 – 11.30 Kohvipaus
Äriplaan aastaks 2014.
Artikkel jätkub pärast reklaami
11.30 – 12.00 Investeerimispankur Joakim Helenius12.00 – 12.30 Esineja täpsustamisel12.30 – 13.15 Arutlusring.Investor Heldur Meerits, suurettevõtja Hillar Teder,Nortali juht ja omanik Priit Alamäe, majandusanalüütik Peeter Koppel
13.15 – 14.15 Lõuna
Äriplaan aastaks 2014.
14.15 – 14.45 Ettevõtja Viktor Siilats14.45 – 15.15 Meediaettevõtja Hans H. Luik15.15 – 16.00 Arutlusring. Suurinvestor Jüri Käo, ettevõtja Jüri Ross,investor Peter Ingman, majandusanalüütik Maris Lauri
Projekteerija tööpäev ei möödu ainult keerulisi konstruktsioone lahendades – märkimisväärse aja võtavad ka küsimustele vastamine, seadistuste otsimine, mudelist info leidmine ja korduvate jooniste tegemine. Tekla Structuresi AI-assistendid aitavad neid ülesandeid automatiseerida, nii et insener ei pea iga väikese küsimuse peale kõiki jooniseid läbi vaatama, kolleegilt abi küsima või ise koodi kirjutama.