Tuulberg: ajad on keerulised

ASi Rand & Tuulberg Grupi nõukogu esimehe Aivar Tuulbergi sõnul tasub hetkel käsi taskus hoida, sest ajad on keerulised ja kriisieelne aeg, kui raha tuli nagu „tuletõrjevoolikust”, oli piisav kogemus.

„50 protsenti tõusu on kindlasti suur väljakutse, aga ega siin ainult tahtmisest ei piisa. Konkurents pankade vahel on arvestatav ja kampaaniaga kannatab portfelli kvaliteet,“ sõnas Tuulberg. „Pankuril on ju põhiliselt kaks iseloomuomadust - ahnus ja hirm, kumb siis võitu saab?“

Ettevõtja jaoks oleneb Tuulbergi sõnul palju pangast ja panga kohaliku krediidikomitee otsustusõigusest ja tahtmisest, oskusest suuremaid asju välismaal kaitsta. Eestis paraku suuremaid asju ei otsustata.

ASi Rand & Tuulberg Grupil midagi erilist Tuulbergi sõnul plaanis pole. „Teeme mõningaid asju ja loomulikult pankade abil. Ma arvan, et raha saamine ei ole takistus, pigem on heade ideede ja projektide puudus. Egas laenusaamine nüüd üksi imet tee, laen tuleb ka tagasi maksta ja mis kõige hullem, koos intressiga,“ sõnas Tuulberg. „Ajad on keerulised ja muide, vahelduseks on kasulik käsi taskus ka hoida. Kriisieelne aeg, kui raha tuli (pakuti) nagu „tuletõrjevoolikust”, oli piisav kogemus nii pankuritele, kui ettevõtjatele.“

Danske panga juht Aivar Rehe ütles täna, et pank tahab kasvatada laenumahtu lähiaastail 50% eeskätt ettevõtetele laenamise abil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed