Mõigu asum plaanib uusi kanalisatsioonitrasse

Mõigu asum plaanib rekonstrueerida kokku ca 2,8 kilomeetrit torustikku, millest veetorustik moodustab ca 1,5 ning kanalisatsioonitorustik ca 1,3 km. Tööde teostamiseks esitati Keskkonnainvesteeringute Keskusele rahataotlus.

Vee-ettevõtte AS Elveso juhatuse liige Meelis Kasemaa sõnul on piirkonna torustik täiesti amortiseerunud. „Eelprojekti koostanud EL Konsult OÜ hinnangul puuduvad olemasoleva süsteemi täielikule rekonstrueerimisele nii tehniliselt, majanduslikult kui ka keskkonnakaitselisest aspektist vaadates alternatiivlahendused,“ selgitas Meelis Kasemaa.

Objekti kogumaksumus on Kasemaa sõnul pisut üle 1,6 miljoni euro. „Kui taotlus rahuldatakse, siis plaanime töödega alustada selle aasta augustis ning lõpp 2014. aasta september.

Mõigu elamupiirkond asub Rae vallas Peetri alevikus Tallinna linna piiril Tallinna-Tartu maantee vahetus läheduses ja Tallinna lennujaama naabruses, osaliselt ka Ülemiste järve kaitsetsoonis. Piirkond on viimastel aastatel kiiresti arenenud elamu- ja ettevõtluspiirkonnaks, täna asub siin tehnopark ligi 40 ettevõttega ning see areng jätkub.

AS Elveso on aastatel 2009-2012 investeerinud Ühtekuuluvusfondi ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel Rae valla vee- ja kanalisatsioonitrassidesse torustike ehitusse 14,82 miljonit eurot (sh AS Elveso omaosalus 4,26 miljonit eurot. AS Elveso on 100% Rae vallale kuuluv ettevõte.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed