Büroopindadega kitsas. Pangad nõuavad kindlaid garantiisid

“Pakkumine suureneb. Aga siin on üks väike nüanss – pangad reeglina ei ?nantseeri, kui ei ole mingit etteüürimist – mingi protsent projektis,“ sõnas a Seven Real Estate’i partner Urmas Laur

„Tavaliselt on see umbes 50 kandis. Sageli tuleb esimene osa arendustegevusest omakapitaliga. Seda peavad nii mõnedki investorid riskantseks ja kulukaks,” sõnas a Seven Real Estate’i partner Urmas Laur.

Büroopindade turul on kitsas. Napib suuri, üle tuhande ruutmeetriseid büroopindu, seega on potentsiaali arendustegevusele. “Arendus  on  alguse  saanud  südalinnas,  kus kaks büroohoonet on juba ehitamisel. Me nägime juba paar aastat tagasi, et südalinna võiks midagi juurde ehitada, kuna seal on nõudlus ja pinnapuudus kõige suurem,” sõnas Colliersi partner Margus Tinno.

Praegu on büroopindade turul mitu olulise tähtsusega liikumist: uut bürood otsivad Pohjola Grupp, If P&C ning Eesti Energia, kes ühtlasi müüb kahte kontorihoonet. Uue esinduspinna otsingul on ka Eesti Loto.

Millised objekte müüb Eesti Energia ja millisel tasemel on praegune tehingute arv, saad teada 12. novembri Äripäeva paber- või digilehest.

Osale arutelus

  • Laura Mallene

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed