Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kommenteeris Riigikogu majanduskomisjoni ettepanekut suunata teede ehituse hanked RKASele, et on valmis oma kompetentsi hangete korraldamisel jagama, kuid teede ehituse hangete ülevõtmine ei ole neil praegu plaanis. Seda otsustab riik.
„Tänaste tulemuste taga on läbipaistev asjaajamine ja professionaalne ettevalmistus,“ tõi RKAS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit ühe põhjusena esile hangete kõrge õnnestumisprotsendi.
RKASe kinnitusel pakuvad nad juba täna teenusprojektina ehituse riigihangete korraldamist riigi- ja kohalike omavalitsuste asutustele ning vastavalt vajadusele on valmis oma kompetentsi jagama laiema ringiga.
Majanduskomisjoni esimees Arto Aas leiab, et Eesti riigi kinnisvara haldav Riigi Kinnisvara AS (RKAS) võiks tulevikus korraldada ka teedeehituse hankeid. „2011. aastal korraldas RKAS 1249 riigihanget, millest osutus edukaks 99,9 protsenti. Ainult kolm hanget vaidlustati ja nendest ühe otsus tühistati. See näitab, et RKASist on kujunenud riigi jaoks tõeliselt professionaalne kompetentsikeskus,’’ lausus parlamendisaadik.
Seotud lood
Eesti Ehitusettevõtjate Liigu tegevjuht Indrek Peterson ei pea võimalikuks teedehangete üleandmist Riigi Kinnisvarale, sest tegemist on valdkonnaga, mille puhul on Riigi Kinnisvaral vähe kogemusi.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?