22. november 2011

Renoveerivate korteriühistute põhimure on ehitusjärelevalve

Riigikogus korteriühistute toetuseks moodustatud saadikurühma juhtiv Margus Hanson juhib tähelepanu vajadusele toetada maju renoveerivaid korteriühistuid senisest tõhusamalt omanikupoolse ehitusjärelevalve tegemisel.

„Seoses energia kallinemise ning saastekvootide müügist saadud krediidiliinide avanemisega on elamute renoveerimine hoo sisse saanud. Hoogne ühistumajade energiasäästule suunatud renoveerimine on aga tõstnud päevakorda tõhusa omanikujärelevalve vajalikkuse. Seda, et omanikujärelevalve ehituses on probleem, on kinnitanud ka korteriühistute esimehed,“ rääkis Hanson.

Korteriühistute juhid on parlamendirühma esimehele rääkinud ka sellest, et praegu ei ole harvad juhused, kus omanikujärelevalve teeb „koostööd“ maja renoveeriva ehitajaga. Selle tulemusel ehituskvaliteet kannatab ja korteriomanikest ühistuliikmete raha eest ei saavutata soovitud tulemust.

“Riik peab ühistutele siin appi tulema ja tõhustama kontrolli omanikujärelevalve üle. Mõnes riigis, näiteks Norras, on ehitusjärelevalvet peetud ehituse energiatõhususe ja kestlikkuse seisukohalt niivõrd tähtsaks, et seda teenust pakub riik sarnaselt meie keskkonnajärelevalvega,“ sõnas Hanson.

Tema hinnangul võiks mõelda võimalusele luua uuest Euroopa Liidu finantsperspektiivist eraldi meede ehitusjärelevalve toetamiseks. „Järelevalve usaldusväärsuse tõstmine on otseselt seotud eurotoetuste efektiivse kasutamisega,“ ütles  Hanson, kes lisaks parlamendiliikmete loodud korteriühistute toetusrühma  esimehe ametile on ka säästva energiakasutuse toetusrühma liige.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688