• 07.07.11, 15:32
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Omanikud: avalikustage elektri hinnatõusu taotlus!

Omanike Keskliit nõuab Eesti Energia hinnatõusu taotluse avalikustamist, et kodutarbijal oleks ülevaade, mis on uue hinnatõusu põhjusteks.
Liidu sõnul pole elektrimonopoli senised segased selgitused, et hinnatõusu taga on keskkonnatasude 20% tõus ja juba teostatud investeeringud, kodutarbijatele piisavad.
Organisatsiooni volikogu liige Priit Värk tuletab meelde, et kui aprillis taotles OÜ Jaotusvõrk võrgutasude hinnatõusu, siis põhjendati seda vaid investeeringute vajalikkusega, ent põhjalikumal taotluse analüüsimisel selgus, et konkurentsiameti poolt rahuldatud taotluses moodustas hinnatõusust oma osa ka põhjendatud tulukuse määra tõstmine.
"Omanike Keskliit on küsinud monopolide hinnataotlusi konkurentsiametilt, kuid senine kogemus on näidanud, et vastused saadakse nädalate või lausa kuude jooksul – sõltuvalt sellest, kui kiiresti monopol “peidab” oma ärisaladusi taotluses," sõnas Värk ja lisas, et taotlused peavad olema läbipaistvad ja kättesaadavad kõigile tarbijatele.
"Kavatseme pöörduda ettepanekuga Riigikogu poole, et tulevikus oleks monopolidel kohustus avalikustada taotlus samal päeval, kui pöördutakse Konkurentsiameti poole," lausus Värk.
Eesti Energia peaks taotluste koostamise asemel, mille tulemusel võivad uued hinnad kesta vaid mõned kuud, keskenduma hoopis selgitustööle,  kuidas mõjutab 2013.  aastal avanev elektriturg tarbijaid, leiab Värk. "Seejuures tuleks eriti panna rõhku universaalteenuste pakettide väljatöötamisele, sest senine kogemus Soomes näitab, et vabaturutingimustes kõigest 20% tarbijatest vahetavad teenusepakkujat," märkis ta. 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.10.24, 12:03
Ehitusfirma Rand & Tuulberg kestlikkuse juht August Kompus: ärme tekita rohepaanikat, vaid räägime kaasa
2025. aasta esimesel poolel võetakse Eestis vastu kliimakindla majanduse seadus ehk kliimaseadus, mis hakkab tulevikus otseselt mõjutama ka ehitusturgu. „Peame mõistma, et maailm muutub, ehitusturg muutub, kliimaseadus tuleb ning praegu on viimane aeg selles protsessis kaasa rääkida,” ütleb ehitusfirma Rand & Tuulberg jätkusuutliku ettevõtluse ehk kestlikkuse juht August Kompus.

Viimased uudised

Uudised
  • 09.10.24, 10:54
Merko ehitatav Hampton by Hiltoni hotell esitleb tube
Uudised
  • 09.10.24, 10:01
Kes on suuremad maksuvõlglased ehitusmaterjalide tootjate seas?
Juht: ajatatud maksuvõlg on ka üks võimalik viis parandada ettevõtte likviidsust, isegi kui see on kallis viis
Uudised
  • 09.10.24, 09:36
Tallinna Ehitustrust alustab Telliskivi linnakus 2 hoone rekonstrueerimisega
Uudised
  • 08.10.24, 19:00
Taristuehituse dilemma: teedeehitus kuivab, teised ei kurda
Ekspert: Eesti teedel on Rootsi tasemele langemiseks veel palju ruumi
Ajakiri
  • 08.10.24, 16:00
Ehitaja ajakiri oktoober 2024
Uudised
  • 08.10.24, 11:57
Vaata, milliseks kujuneb Krulli kvartal

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele