Igal ehitusobjektil on alati tagatis ja sellest ma küll aru ei saa, miks peaks eraldi ehitusettevõtjatelt tagatist nõudma, kommenteeris Facio juhatuse liige Toomas Tromp võimalust, et tagatisenõue laieneb lisaks kütusemüüjatele ka teistele ettevõtmistele.
Ajakirjanduses on korduvalt kajastatud maksuhalduri andmeid, mille kohaselt esineb käibemaksupettusi kõige enam valdkondades nagu ehitus, kinnisvaratehingud, metalltoodete valmistamine, puiduga seotud tehingud, maismaaveondus, kirjutas jurist Helmut Pikmets advokaadibüroo Varul maksuõiguse infokirjas.
Tromp aga räägib, et ehitusettevõtted maksavad nagunii pakkumisest 10 protsenti tagatiseks. „Ehitusvaldkonnas ei näe põhjust, miks peaks olema tagatis. See oleks küll haige mõte,“ sõnas Tromp.
Tromp vastas Äripäeva päevaküsimusele – kas ka lisaks kütusemüüjatele peaks kehtestama tagatisenõude?
Seotud lood
Pole välistatud, et kütusemüüjatega sarnast kopsakat tagasama peavad varsti maksma ka teiste valdkondade ettevõtted, hirmutab vandeadvokaat Helmut Pikmets.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?