Välismessil osalemine on EASi ekspordidivisjoni arenduskonsultandi Heiki Pandi sõnul küll kallis, ent kui 10-12 tootjat kaustavad ühist rendipinda, on sääst märkimisväärne.
„Ühisstendiga ja riigi toel on tema sõnul mõistlik osaleda ikka mõnel kaugemal messil. Eesti ettevõtjad osalesid tänavu esmakordselt ühisstendiga märtsi algul toimunud keskkonna- ja energiasäästliku ehituse, planeerimise ja projekteerimise messil Ecobuild 2011. Londonisse plaanitakse minna ka järgmisel aastal, ülejärgmisel aga osaleda Saksamaal Bau messil.
„Ehitusmaterjalide tootmises pole Eesti turundajatel veel välja kujundatud võrgustikke, mis suudaksid viia toodangu ja lahendused kaubalettideni või ehitajate ja arhitektuuribüroodeni. Seetõttu tuleb messidel käia: see on platvorm, kus võrgustikku arendama hakata. Osalenud ettevõtete üheks eesmärgiks oligi leida 2-3 agenti, kes tootjat kohapeal esindaksid,“ selgitas Pant. „Kontakte sai mõni ettevõtja 40, mõni üle 200, aga praegu on tulemusi veel vara hinnata,“ lisas ta.
Eestist olid messil väljas ehitusmaterjalide tootjad (palkmajad, uksed-aknad), projekteerijad ning uudse tootena ka energiatarbimise juhtimist võimaldav „targa maja“ kontseptsioon, mis kohapeal suurt huvi äratas. „Kohal käisid kogu Inglismaa, aga ka Belgia ja Prantsusmaa suurehitajad vaatamas uusi tehnoloogiaid ja materjale. Kui tänavu domineerisid tugevad tootjad nagu Krimelte, Viisnurk, Aru Grupp, siis järgmisel aastal tahaksime Ecobuildil tutvustada ka mõnd Eesti oma ökotoode, savi- või põhkmaja,“ tutvustas Pant tulevikuplaane.
Et Ecobuildi fookus oli energiasäästul, huvitas messi külastajatki toodete juures just see aspekt. „Tunti huvi Viisnurga tuuletõkkeplaatide vastu, aknatootjatelt päriti energiasäästlikkuse kohta… Ja ehkki puitmaja pole Inglismaal eriti populaarne, on seegi trend muutumas,“ märkis Pant.
Tema sõnul kohanesid Eesti ettevõtjad hästi olukorras, kus tuli konkurendiga kõrvuti seista. Enne messi toimus ka ühine koolitus, lisaks olid kohapeal kaasatud ka konsultandid igale ettevõttele 3-4 partneri otsimiseks.
Seotud lood
Tänavu olid Eesti ettevõtted esmakordselt väljas ühisstendiga märtsi alguses Londonis toimunud keskkonna- ja energiasäästliku ehituse, planeerimise ja projekteerimise messil Ecobuild 2011.
Eesti ettevõtjad osalesid tänavu esmakordselt ühisstendiga märtsi algul toimunud keskkonna- ja energiasäästliku ehituse, planeerimise ja projekteerimise messil Ecobuild 2011, Londonist naaseti kaalukate kontaktide ja väärt kogemusega.
EA Rengi juhatuse esimees Jüri Rass usub, et ühiselt eksporditurgusid kombates on Eesti ettevõtjal suurem lootus läbi lüüa, sest oleme liiga väikesed, et omaette jageleda.
2025. aasta esimesel poolel võetakse Eestis vastu kliimakindla majanduse seadus ehk kliimaseadus, mis hakkab tulevikus otseselt mõjutama ka ehitusturgu. „Peame mõistma, et maailm muutub, ehitusturg muutub, kliimaseadus tuleb ning praegu on viimane aeg selles protsessis kaasa rääkida,” ütleb ehitusfirma Rand & Tuulberg jätkusuutliku ettevõtluse ehk kestlikkuse juht August Kompus.
Enimloetud
2
Ehitus5ECO juhatuse liige Priit Õunpuu: vastavalt lepingule suhtleb ajakirjandusega RKAS
Viimased uudised
Ehitus5ECO juhatuse liige Priit Õunpuu: vastavalt lepingule suhtleb ajakirjandusega RKAS
Hetkel kuum
Ehitus5ECO juhatuse liige Priit Õunpuu: vastavalt lepingule suhtleb ajakirjandusega RKAS
Tagasi Ehitusuudised esilehele