14. märts 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Pirita TOP-i planeering läheb avalikule arutelule

17. märtsil toimub Pirita Sotsiaalkeskuses Pirita TOP-i ala detailplaneeringu avaliku väljapaneku tulemuste avalik arutelu.

Regati pst 1/3/5 kinnistu ja lähiala detailplaneering oli avalikul väljapanekul 27. detsembrist 2010 kuni 7. veebruarini 2011. Avaliku väljapaneku kestel esitati arvukalt vastuväiteid ja ettepanekuid.

Avaliku arutelu käigus saavad vastuväited ja ettepanekud esmased sisulised vastused, ent arvestades avalikkuse suurt huvi ning ettepanekute ja vastuväidete erakordselt suurt hulka korraldatakse pärast kõigile küsimustele kirjalikku vastamist veel teinegi avalik arutelu.

Lisaks detailplaneeringujoonistele ja 3D-vaadetele aitab avalikul arutelul alale kavandatust paremat ülevaadet saada saali üles seatav makett.

Regati pst kinnistu ja lähiala detailplaneering loob eeldused purjespordikeskuse ala arendamiseks. Detailplaneering hõlmab 42,48 ha suuruse maa-ala. Detailplaneeringu koostas OÜ R-Konsult.

Muuhulgas annab detailplaneering võimaluse rajada mere äärde veekeskuse ning TOP-i hoonetest kesklinna poole jäävale alale kuni kolmekorruselised korterelamud. Detailplaneering näeb ette ka olümpiapurjespordikeskuse hoonetekompleksi restaureerimise, renoveerimise ja laiendamise.

Detailplaneeringuga luuakse võimalused TOP-i kui kaubandus-, spordi- ja puhkekeskuse paremaks väljaarendamiseks ja laiendamiseks ning täna ebaotstarbekalt kasutatud alade ja hoonestuse atraktiivseteks muutmiseks.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785