5. veebruar 2011

Pirita TOPi detailplaneering võib muutuda 

Tallinna linnavolikogu keskkonnakomisjoni juurde loodud töörühm Pirita TOPi kõrval asuva Regati pst 1/3/5 detailplaneeringu uurimiseks tõdes, et laialdase vastuseisu osaliseks saanud detailplaneering tuleb ümber vaadata.

„Töörühm esitab keskkonnakomisjonile ja Tallinna linnavalitsusele oma hinnangu, milles seisab, et korterelamute planeerimine TOP sotsiaal- ja ärimaa kinnistutele ei ole Tallinna linna ja Pirita linnaosa arengule positiivse mõjuga,“ sõnas Tallinna linnavolikogu ja komisjoni liige Kalev Vapper.

 Isamaa ja Res Publica liitu kuuluva Vapperi sõnul on TOPi kõrval oleva maa-ala näol tegemist mereäärse pargiga, kuhu inimesed linna poolt jalgratastel sõites või jalutades jõuavad ja siis jalgu puhkavad. 

 Samuti tõstis Vapper esile lisanduva transpordikoormuse. „Detailplaneeringuga kavandavad uued äri- ja elamispinnad toovad juurde suure transpordikoormuse niigi ülekoormatud Pirita teele. Seni puuduvad reaalsed lahendused, kuidas tagada sujuvam liiklus Pirita-Merivälja-Viimsi suunal,“ rääkis Vapper

 Komisjon tõdes, et koostada tuleb Pirita keskuse terviklahendus, mille valmimiseni tuleks kõigi keskust hõlmavate detailplaneeringute koostamine peatada. Tallinna linnavolikogu keskkonnakomisjoni juurde loodud töörühma kuuluvad Tallinna linnavolinik Kalev Vapper, Pirita Seltside Koostöökoja liige Jüri Lass, Arhitektide Liidu esindaja Toomas Paaver, Pirita halduskogu liige Lagle Parek ning linnavolikogu keskkonnakomisjoni liige Tiina Mägi.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688