31. mai 2011

Tallinna Ülikool: uute hoonete ehitus ei ole läinud kallimaks

Vastuseks täna Äripäevas ilmunud NCC Ehitus ASi juhatuse esimehe Toomas Aagi arvamusartiklile ning mai alguses meedias ilmunud eksitavale infole, et Tallinna Ülikool on kimpus uute hoonete ehituse finantseerimisega, kinnitas Tallinna Ülikooli haldusjuht Peep Ratas, et uute hoonete ehitus ei ole läinud kallimaks.

Ratas lisas, et väide on tuvastatud muuhulgas rahandusministeeriumi algatatud järelvalve poolt riikliku järelevalve teostajale.

„Kallinemisena on ekslikult käsitletud Tallinna Ülikooli arendusprojektide, nii teadusmaja kui loomemaja projektide, omafinantseeringu kogusummat, mis ei ole kuidagi seotud riigihangete sõlmitud hankelepingute maksumuste suurenemisega. Hankelepingute alusel teostatavad tööd pole kallimaks läinud, ülikool ei ole hankelepinguid muutnud ega kavatsegi muuta,“ sõnas Ratas.

Kogu Ursa hoone ehituse ehk nn Loomemaja projekti üldmaksumuseks on prognooside kohaselt 6,9 miljonit eurot, millest 4,7 miljonit eurot on ülikooli omafinantseering. Teadusmaja projekti ehk Silva hoone kogumaksumuseks prognoositakse 12 miljonit eurot, sellest Tallinna Ülikooli omafinantseering on 4,2 miljonit eurot.

Hoonete omafinantseeringu katteks on tehtud rahastamiskava, mille järgi on projekti rahastamine Tallinna ülikoolile jõukohane – plaanitakse kasutada olemasolevaid vahendeid, kaasata laenukapitali ning müüa vabanevat kinnisvara, selgitas Ratas.

Mõlema hoone ehitamist toetatakse Euroopa Sotsiaalfondi teadus- ja arendusasutuste ning kõrgkoolide õppe- ja töökeskkonna infrastruktuuri kaasajastamise meetmest.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688