Kohus pidas Koger & Partnereid maksejõuliseks

Kohus jättis täna hommikul kell kümme välja antud määrusega OÜ Goraldoone avalduse Koger & Partnerite pankroti väljakuulutamiseks rahuldamata.

Koger & Partnerite pankrotti nõuab endine lepingupartner Goraldoone, mis kuulub Jaanus Peedile. Peet oli veel mõne aja eest Koger Keskkonnaehituse juhatuse liige.

Goraldoone tegevusalaks on investeerimine, ehitus ja projektijuhtimine. Majandusaruandest selgub, et 2008. aastal oli firma käive 2,8 miljonit krooni, kasum 346 406 krooni.

Kohtunik Viivi Villemson põhjendas ajutise halduri nimetamata ja pankrotiavalduse rahuldamata jätmist sellega, et nii nõude olemasolu kui ka Koger & Partnerite väidetav maksejõuetus olid küsitavad ning endiste äripartnerite vaidlused tuleks lahendada väljaspool pankrotimenetlust.

„Kohus on seisukohal, et pankrotiavalduse esitamise eesmärk ei saa olla võlgniku survestamine, vaid peab olema viimane võimalus võlausaldajate huvide kaitseks olukorras, kus võlausaldajal on tõsine põhjendatud kahtlus, et võlgniku majanduslik olukord on sedavõrd halb, et hagimenetlus ei ole enam otstarbekas,“ selgitas kohtunik.

Kohus leidis samas, et olukorras, kus võlgnikul on piisavalt vara, mille arvelt võlausaldajate nõudeid täitemenetluses rahuldada, pole pankrotiavalduse rahuldamine põhjendatud. Ka ei esitanud Goraldoone oma nõude ja väidete põhjendamiseks piisavalt tõendeid.

Kohus jättis pankrotiavalduse läbivaatamise kulud Goraldoone kanda. Kulusid saab vaidlustada 30 päeva jooksul.

Ehitusettevõtja Andres Koger nimetas Jaanus Peedile kuuluva Goraldoone nõuet tavaliseks rämpsnõudeks. 10. detsembri kohtuistungil Äripäeva ajakirjanikule tekkinud muljet, kus Goraldoone argumendid tundusid lihtlabase väljapressimisena, kommenteeris Koger eile: "Ma ei saa pooleliolevat kohtuasja kommenteerida, see ei ole lihtsalt viisakas. Teie tunne ei peta teid, aga ootame kohtu otsuse ära."

 

Osale arutelus

  • Anne Oja

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed