Lammutushanget tehes tabas Ülemiste City ja Technopolis Ülemiste juhatuse esimeest Gert Jostovi pakkumuste laviin, otsustamisel oli oluline pakkuja usaldusväärsus.
Ülemiste Citys lammutati oktoobris vana depoohoone, lammutamine kestis 2 nädalat.
„Võtsime pakkumised kolmelt firmalt, kellega oleme varem tööd teinud, aga kui ajalehes meie plaanidest uudis ilmus, sadas pakkumisi ikka väga palju sisse. Näib, et lammutustööde tegijaid on turul palju, pakkujaid oli isegi Lõuna-Eestist ja Ida-Virumaalt ning hinnakäärid olid suured. Vahe pakkumistes oli kolmekordne,“ rääkis Jostov.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tööd tegi kiiresti ja professionaalselt ära Eldostar. Jostovi sõnul polnud hind ainukriteerium ning määravaimaks oli hoopis eelnev kogemus selle firmaga ning nende võime tähtaegselt töödega hakkama saada.
„Hindasime usaldusväärsust ja seda, et lammutaja omab kõiki teadmisi, oskusi ja ressursse, et asjad ära utiliseerida. Pärast lammutamist on ju paljud asjad kasutatavad, tuleb purustada ja metalli kokkuostu viia. Täna vaevalt et lammutusettevõtjad midagi sorteerimata jätavad, kõik on ju raha,“ nentis ta.
Seotud lood
AS Floccosa projektijuht Karel Tali selgitab, millest koosneb lammutusprojekt, mida on vaja loa taotlemiseks. Lammutusfirmad projekti eest enamasti lisaraha ei küsi.
Lammutustöödele tehtavatest kulutustest vaid 10% on otseselt lammutamisega seotud, ülejäänu kulub materjali sorteerimisele ja äraveole. Muuseas, metallirikas hoone võib töö tellija hoopis rikkamaks teha.
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.