29 september 2010

Raketis Grupp sipleb võlgades

Nõmme turuhoone taastamise peatöövõtja Raketis Grupp OÜ seisab eilse Äripäeva andmetel Julianus Inkasso võlgniketabelis.

„Tegemist on nõudega, mille aluseks olevad kaks arvet on tasumata umbes poolteist aastat. Nõude üle vaidlust ei ole ja nõuet on Raketis Grupp OÜ juhatuse liige Tiit Välling tunnistanud,“ ütles Julianus Inkasso juhatuse liige Karl Mitt. Tema sõnul on Raketis Grupi vastu oleva nõude suurus üle 100 000 krooni.

Mitt lisas, et Julianus Inkasso on Raketis Grupile ka pankrotihoiatuse teinud, kuid see ei ole pannud ettevõtet võlga tasuma.

„Julianus Inkasso OÜ on probleemi lahendamiseks pöördunud Nõmme Linnaosa valitsuse poole ja informeerinud neid Nõmme Turuhoone taastamistööde peatöövõtja makseprobleemidest,“ kinnitas Mitt.

Raketis Grupil ka mujal võlgu üleval

Juhatuse liikme sõnul ei võlgne Raketis Grupp mitte ainult Julianus Inkassole vaid firmal on tekkinud mitmed võlaringid, kus Raketis Grupi kreeditorid on omakorda võlgu jäänud ja ei suuda enda kohustusi täita. „Meie järgmised sammud on hagi- või pankrotiavaldus,“ lisas Mitt.

Siiski pole Julianus ainus, kelle nimekirjast Raketid Grupi leiab. Datum Inkasso omaniku ja juhatuse liikme Rainer Aalbergi sõnul on küll väike, veidi alla 10 000 krooni jääv nõue neil menetlusest augustist saadik ja siiamaani ei ole Raketis Grupp midagi maksta suvatsenud. Aalberg nentis, et Raketis Grupp on jäänud võlgu nii lumekoristuse, liiva vedamise teenuse ja kopa tellimise eest.

Krediidiinfo andmetel on ettevõttel ka väike maksuvõlg. Tänase kuupäeva seisuga võlgneb ettevõte riigile ligi 43 000 krooni.

Raketis Grupp oli ka Nõmme turu renoveerija enne kui tuli hoone hävitas.

Varem on aripaev.ee kirjutanud, et Nõmme turgu tahtis peale tulekahjut taastada viis ehitusfirmat. Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra teatel jäid pakkumised vahemikku 4-5,5 miljonit krooni.

Nõmme turuhoone süttis 29. aprillil 2010 ja sai põlengus tugevalt kannatada. Turuhoone oli hiljuti renoveeritud. Põhja Prefektuuri kriminaalbüroo uurijad ei suutnudki Nõmme turuhoone põlengu tekkepõhjust kindlaks teha.

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785