Pumeko ASi juhi Kazmar Länsi sõnul küsitakse suve viimastest kuudest alates umbes poole rohkem pakkumisi kui mullu.
“Tellimusi on ka tulnud. Praegu ei ole veel pidanud lisatööjõudu palkama, kuid ilmselt tuleb seda teha, kuna silmapiiril on mõned suured tellimused,” rääkis Läns.
Pumeko Lasita Akna ja suurte tootjate nagu Viking Windowsi ning Aru Grupiga ei konkureeri, kuna toodanguks on puidust koopiaaknad ning tehakse aknaid eritellimusel.
“Ei saa öelda, et oleksime hinna lasknud plastakna tasemele, sest siis poleks üldse mõtet teha, kuid oleme pidanud hinda kõvasti alla laskma ikkagi,” tunnistas Läns. Ta rääkis, et vahel on kliendid näidanud üllatavaid hinnapakkumisi: mitte küll Tallinnas, aga Põlva-, Võru- ja Saaremaal ning Haapsalu kandis.
“On tõesti selliseid, kus pakutakse uskumatut hinda. Enamasti valitakse siiski meid, sest oleme olemas ka homme, kui on vaja midagi lisaks tellida, aga on ka neid, kes võtavad odavaima pakkumise,” ütles Läns.
Seotud lood
Mullu 12 miljonit krooniga kasumisse jäänud ASi Viljandi Aken ja Uks juht Rain Hüva sõnul nemad toodete hinnas järele pole andnud. Tootjate kahjumisse jäämist peab ta kohaliku turu porbleemiks või kunagiste valede äriotsuste tagajärjeks.
Akna- ja uksetootjate mulluste majandustulemuste põhjal on teistest peajagu üle Viljandi Aken ja Uks, kes lõpetas madalseisule vaatamata aasta 392 miljoni kroonise käibe juures 12,7 miljonilise kasumiga.
Klaasmerk ASi juht Ain Kirnmann märkis, et tellimusi ja kliente on juurde tulnud, kuid seda eelkõige ekspordi poolelt.
Mullu järsu käibe vähenemisega võidelnud akna- ja uksetootjad on jäänud augustis alanud ootamatu tellimuste laviini alla, akende tarneajad on veninud nädalate pikkuseks.
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.