Pindi: väikelinnade üüriturul nõudlus pakkumisest suurem

Väikelinnades on kinnisvara hinnad endiselt langustrendis ja pakkumine ületab nõudlust, selgub Pindi Kinnisvara turuülevaatest. Samas ületab nõudlus  pakkumist üüriturul ning näiteks Jõhvis ja Valgas täidavad üürikortereid ehitajad.

Võru
Võru linnas tehti tänavu augustis kokku vaid 6 korteriomandi tehingut. Maakonnakeskusest kaugemale jäävates piirkondades on korterite hinnatase alla 100 000 krooni. Enamjaolt ostetakse hoonestatud kinnistuid linnapiirist eemale suvekodu rajamise eesmärgil. Hinnatase keskmises seisukorras talukohtadel on vahemikus 250 000-500 000 krooni. Kehvemas seisukorras talukohtade järgi on nõudlust vähem ning nende hinnatase jääb vahemikku 100 000-250 000 krooni.

Põlva ja Jõgeva
Turg on endiselt väga passiivne, nendes maakondades tuntakse peamiselt huvi hoonestatud maatulundusmaade vastu. Korterite müügiaktiivsus on madal, küll aga ületab üüriturul nõudlus pakkumise.

Valga
Pakkumine ületab endiselt kordades nõudluse ja hinnad on langustrendis, lõpuks jõudis hinnalangus maakondlikult ka Tõrva linna pakkumises olevate objektideni.
Eramute ja suvilate turg on endiselt passiivne, põhjuseks pakkumises olevate objektide liigkõrge hind. Huvi tuntakse odavamate taastamiskõlbulike eramute vastu.
Üüriturg on aktiivne ning nõudlus ületab pakkumist. Üürijad on peamiselt sotsiaaltoetust taotlevad isikud ja ehitusbrigaadid.

Viljandi
Viljandis oli augustis suur nõudlus üürikorterite järele. Huvi tunti ka soodsama hinnaga eramute ja Viljandi vahetus läheduses paiknevate elamukruntide vastu.
Osad omanikud on olnud nõus hindu reaalse hinnatasemeni langetama ja tehingute aktiivsus on tõusnud.

Haapsalu
Haapsalus ja Läänemaal on kinnisvarahuviliste arv küll tõusnud - tehakse agaralt hinnapakkumisi, käiakse vaatamas, isegi uuritakse pankadest laenusaamise võimalusi -, kuid tehinguni jõutakse vähe. Peamiselt tuntakse huvi odavama, kinnisvaraturu hetkeseisule vastavuses olevate või isegi juba madalama väärtusega objektide vastu. Hinnad on ikka veel langustrendis.

Jõhvi
Sarnaselt teiste Ida-Virumaa linnadele on spekulantide huvi raugemas ning peamiselt tunnevad elamispindade soetamise vastu huvi kohalikud elanikud. Üüriturg on hoolimata Kukruse-Jõhvi teetööde lõppemisest aktiivne, kuna paljud väiksemamahulised ehitustööd Jõhvi linnas alles algavad. Seetõttu on jätkuvalt nõudlus täismöbleeritud 2-4 toaliste korterite vastu suur.

Rapla
Raplamaal oli augustikuine kinnisvaraturg tagasihoidlik. Rohkem otsitakse hoonestatud kinnistuid, peamiselt aastaringseks elamiseks sobivaid suvemaju Raplamaal Kohila vallas Aespa ja Vilivere külades, mis asuvad Tallinna läheduses. Rapla linnas on suurem huvi 2-toaliste korterite vastu, mille ruutmeetrihind on kuni 6500 krooni.

Rakvere
Lääne-Virumaal tuntakse huvi eelkõige heas seisukorras korterite, sh üürikorterite vastu hinnaga 1500-3000 krooni, millele lisanduvad kommunaalmaksed. Huvi orbiidis on ka vähem kui pool miljonit krooni maksvad maamajad. Jätkuvalt on väliskliente, eelkõige vene kodanikke, kes soovivad endale kas investeerimise või suvekodu eesmärgil soetada odavat vara.

Kuressaare
Võrreldes eelmiste kuudega on kasvanud huvi korterite vastu, kuid ostjad soovivad soetada vaid heas seisukorras ja väga madala hinnaga vara. Huvi tuntakse ka kehvemas seisukorras maamajade vastu, mille hind ei ületa 300 000 krooni.
Samuti tuntakse huvi üürikorterite vastu. Eelkõige on see tingitud pankade varasemast karmimatest nõuetest laenuandja suhtes.

Paide
Suurenenud on nõudlus üürikorterite järele, samas on paljude klientide maksevõime küsitav. Nõudlus on oluliselt suurem pakkumisest. Korterite ostu-müügitehingud jagunevad laenu ja omavahendite arvelt soetamisel enam-vähem pooleks. Huvi eramute  vastu veel püsib, kuid sügise saabudes see ilmselt peagi väheneb.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed