27. august 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tallinn kiitis heaks firma asutamise linnahalli remondiks

Volikogu kiitis heaks lepingu, millega Tallinna linn asutab võrdväärse partnerina ühisettevõtte Linnahalli renoveerimiseks.

Linn ja tema lepingupartner, äriühing Tallinn Entertainment LLC, osalevad loodavas ühisettevõttes võrdselt 50%-ga, teatas Raepress. „See tagab linnapoolse kontrolli linnahalli renoveerimise ja edasiseks kasutamiseks seatava hoonestusõiguse sihipärase ning lepingutingimustele vastava täitmise üle, samas vabastab see  linna kohustusest investeerida sellesse objekti linnaeelarvest,“ ütles abilinnapea Taavi Aas. 

Tema kinnitusel jäävad kõik hoone renoveerimise ning naaberkinnistute arendamisega  seotud kulud teise osapoole kanda, vastutasuks vabastatakse loodav ühisettevõte esimeseks 15 aastaks hoonestusõiguse tasu maksmise kohustusest. Ühisettevõtte kasuks seatakse kinnistutele hoonestusõigused tähtajaga 99 aastat.

 Aas märkis, et renoveerimise esimese järguna valmib rahvusvahelisel tasemel messi- ja konverentsikeskus. Kontserdisaali renoveerimisel tuleb mh uuendada sealne seadmepark.

 

„Meedias kõlanud väide, et Tallinn annab arendajale vabad käed objektiga isetahtsi talitamiseks, on pehmelt öeldes pahatahtlik. Ühisettevõtte loomine tagab Tallinnale kontrolli projekti üle ja annab võimaluse asuda viimaks ometi linnahalli renoveerima,“ lisas abilinnapea. 

Linnahalli renoveerimisel tuleb järgida arhitektuurilis-ajaloolisi eritingimusi, mis välistab lammutamise või põhjaliku ümberehitamise. Aasa sõnul tuleb säilitada nii hoone välisilme kui amfiteatrilaadne kontserdisaal, samuti fuajeest avanev vaade merele.

Aas rõhutas, et leping toob Eestisse lähiajaloo ühe suurima, hinnanguliselt enam kui miljardi krooni suuruse välisinvesteeringu.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785