• 28.07.10, 17:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tartusse tuleb lodjapark

Tartu linn lubab Emajõe Lodjaseltsil rajada Emajõe kaldale lodjapargi, üle 50-miljoniline projekt peab valmima kolme aasta pärast, teatab linnavalitsus.
Tartu linnavalitsus otsustas sõlmida MTÜga Emajõe Lodjaselts koostöölepingu lodjapargi arendamiseks ning seada selleks Emajõe Lodjaseltsi kasuks hoonestusõigus üle 2,3 hektari suurusele kinnistule Ujula tänaval.
Hoonestusõiguse  seadmise tingimuste kohaselt peab Emajõe Lodjaselts lammutama kinnistul paikneva vetelpäästehoone ja ehitama välja lodjakoja ehitised, juurdepääsuteed, parklad, rajama haljastuse ja mänguväljakud.
Emajõe äärde praegusest  lodjakojast linna poole jäävale alale on kavas rajada mitmefunktsionaalne laevaehitus- ja kultuurikeskus - lodjapark, kus on plaanis hakata ehitama erinevaid ajaloolisi siseveelaevu. Seal leiavad koha jõemuuseum, laste lodjamaa, uurimis- ja koolituskeskus, väikesadam jpm. Külastajad saavad oma silmaga jälgida laevade ehitamist. Lodjapargis hakkavad ka toimuma erinevad kultuuriüritused -  kontserdid, filmiõhtud, õppepäevad jms.
„Emajõgi ja selle kaldapealsed saavad lodjakoja projekti elluviimisel uue elu ja hingamise. Kindlasti kujuneb sellest üks Tartu  turismimagneteid, aga ka tartlastele endile mõnus ajaveetmispaik,“ ütles Tartu linnapea Urmas Kruuse.
MTÜ Emajõe Lodjaselts esitab taotluse lodjapargi rajamise projekti rahastamiseks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi. Projekti kogumaksumus on 53,6 miljonit krooni, Tartu linn kaasfinantseerib projekti selle heakskiitmisel kuni 8 miljoni krooniga.
Projekti lõplik valmimisaeg on planeeritud 2013. aasta lõppu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 07:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele