10. juuni 2010
Jaga lugu:

Kadrioru uue keskuse planeering kiideti heaks

Kesklinna halduskogu kiitis heaks Petrooleumi tn 6/Nafta tn 1 kinnistu detailplaneeringu, mis annab võimaluse rajada Kadriorgu keskus, mis asumil seni puudub. 

Kesklinna vanema Aini Härmi sõnul on planeeritud hoonete eskiisi autor Pekka Helin Soome arhitektuuribüroost Helin & Co Architects arvestanud piirkonna eripära ning miljööväärtuslike puitasumite lähedust. „Planeeritav keskus ei kahjusta Kadrioru habrast linnaruumi, vaid lisab uue inimkeskse mõõtme,“ selgitas Härm.

Hooned on kavandatud eluruumideks, büroodeks, majutus-,  toitlustus-, meelelahutus- ning kaubandusettevõtetele, SPA-le ja vabaajakeskusele. Parkimine on ette nähtud hoone mahtu.

Hoonete otstarbe valikul arvestati naabruses asuva ja jõudsalt kasvava elamupiirkonna vajadusi. Uus keskus parandab ja mitmekesistab pakutavate teenuste kvaliteeti ning suurendab piirkonna väärtust. Keskuse asukoht ja läbimõeldud teenuste valik muudavad selle atraktiivseks turistidele.

Kadrioru keskuse funktsionaalne terviklikkus on väga oluline element vana sadamaala kasutusele võtmiseks. Planeeritud ala asukoht linnakeskuse lähedal, Kadrioru pargi ning mere vahel, kavandatava Põhjaväila ääres, kõrgetasemeliste majutuskvartalite kõrval, on väga väärtuslik. Tegemist on arendusega, mille tulemusena kerkib jäätmaale uus hoone, eesmärgiga luua kutsuv tipptasemel tõmbekeskus.

Kompleksi kõrgus on kohandatud ümbritseva hoonestusega. Üksikhoonete asukoha valikul on arvestatud naaberkruntidel olevate või sinna kavandatud hoonete paigutust. Planeeringualale on ette nähtud rajada kõrghaljastus.

 

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee