• 09.06.10, 15:33
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soome suurim ehituse peatöövõtja teeb koostööd maksuametiga

Juuni algul Helsingis toimunud Eesti ja Soome maksuhaldurite kohtumisel jagas oma kogemusi maksupetturite tegevuse tõkestamisel Soome suurim peatöövõtja SVR.
Juuni algul kohtusid Helsingis Eesti ja Soome maksuhaldurid, et jagada ehitusvaldkonnas maksupettuste tõkestamise kogemusi. Kohtumise eesmärgiks oli jagada teadmisi ja infot ning arutada võimaliku koostöö üle tulevikus. Ühiselt otsitakse võimalusi, kuidas suurendada isikute teadlikkust, kuidas tuleb makse tasuda. Koostöö pakub mõlemale osapoolele huvi ka seetõttu, et palju Eesti ettevõtted ja töötajad tegutsevad Soomes asuvatel ehitusobjektidel.
“Muuhulgas arutati võimaluse üle, kuidas ehitusobjektile sissepääsulubade väljastamisega peatöövõtja poolt on võimalik vältida selliseid alltöövõtjaid, kes korrektselt makse ei maksa,” ütles MTA kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe.
Sellist süsteemi kasutab Soome suurimaid peatöövõtjaid SVR. Kohtumisel tutvustasid SRV esindajad enda poolt loodud andmebaase töötajate ja alltöövõtjate kohta info kogumiseks. Ettevõte selgitas, kuidas nad nii turvalisuse kui ka n-ö musta tööjõu kasutamise vastu võitlemiseks väljastavad igale ehitusobjektil tööle asuvale töötajale personaalse sissepääsuloa.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Enne loa väljastamist palutakse alltöövõtjal esitada info oma majandusnäitajate ja töötajate, sh palkade kohta. Nii alltöövõtjate kui ka töötajate kohta saadud info edastatakse SRV poolt vabatahtlikult Soome maksuametile, mis kasutab saadud infot muuhulgas ka kontrollitegevuste läbiviimisel.
Ehitusvaldkond on üks Maksu- ja Tolliameti kontrolliprioriteete. Valdkonnas on peamisteks probleemideks ümbrikupalk, fiktiivsete arvete kasutamine ja käibe varjamine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele