Esimeses kvartalis tehti Eestis Maa-ameti andmetel 8371 kinnisvaratehingut väärtuses 4,37 miljardit krooni.
Seda on tehingute arvu osas ligi kaheksa protsenti ja rahalises väärtuses 23 protsenti vähem kui eelmise aasta esimeses kvartalis. 2009. aasta esimese kolme kuuga sooritati Eestis 9070 kinnisvaratehingut koguväärtuses 5,67 miljardit krooni.
Tehingute hulka kahandas Maa-ameti statistika andmeil vahetus-, kinkimis- ja muude tehingute vähenemine vastavalt 21, 14 ja 70% võrra. Ligi 6200 tehingu ja rahaliselt 3,8 mld kroonini ulatunud müügi-ostutehingute arv samas kasvas ligi 14% võrra.
Võrreldes 2009. aasta neljanda kvartali kinnisvaratehingutega vähenes tänavu esimese kolme kuuga tehtud kinnisvaratehingute arv 26% võrra ja rahaline maht 33%. Eelmise aasta viimase kolme kuuga tehti Eestis 11 292 kinnisvaratehingut kokku ligi 6,51 miljardi krooni eest.
Tänavu esimeses kvartalis vahetas omanikku 22 438 hektarit maad ehk 12 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. 2009. aasta viimases kvartalis aga vahetas omanikku 35 222 hektarit maad.
Maakondade arvestuses kasvas kinnisvaratehingute arv aastases võrdluses vaid Harju-, Jõgeva-, Lääne- ja Saare maakonnas.
Seotud lood
2009. aasta neljandas kvartalis sooritati Eestis Maa-ameti andmetel 6,5 miljardi krooni väärtuses kinnisvaratehinguid - see näitaja on 26 protsenti suurem kui kolmandas kvartalis, mil tehinguid tehti 4,8 miljardi krooni eest.
Kinnisvaraturg näitas esimeses kvartalis selgeid elavnemise märke. Statistikat vaadates nendivad kinnisvarafirmad, et inimesed julgevad esialgu osta veel peamiselt väiksemaid ja odavamaid kortereid.
Kallinev energia on pannud majaomanikke üha rohkem vaatama ülimalt säästlike maasoojuspumpade poole, seda nii uusehitiste puhul kui ka olemasolevate küttelahenduste uuendamisel. Aga missugust maasoojuspumpa valida?
Enimloetud
2
Lepingu maksumus on korralik!
3
Eesmärk on saada Euroopa juhtivaks jätkusuutliku ja multimodaalse taristu rajajaks ning hooldajaks
Viimased uudised
Juht: ajatatud maksuvõlg on ka üks võimalik viis parandada ettevõtte likviidsust, isegi kui see on kallis viis
Ekspert: Eesti teedel on Rootsi tasemele langemiseks veel palju ruumi
Hetkel kuum
Ehitus5ECO juhatuse liige Priit Õunpuu: vastavalt lepingule suhtleb ajakirjandusega RKAS
Lepingu maksumus on korralik!
Tagasi Ehitusuudised esilehele