Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et ehkki statistika näitab viimase poole aasta jooksul nii mõneski linnas hinnatõusu, pole reaalselt varade väärtus kasvanud.
„Keskmist hinda tõstab muutunud tehingute struktuur. Kuna viimastel kuudel on mõnevõrra optimism tuleviku suhtes kasvanud ning usutakse, et hinnapõhi on saavutatud, julgetakse soetatada taas ka kallimaid varasid,“ märkis ta.
Ta selgitas, et nende lisandumine tehingute artimeetilise keskmise arvutusse aga tõstab automaatselt keskmist tehingute hinnataset. Reaalne hinnatõus tähendab ikka seda, et varem näiteks miljoni krooni eest ostetud korterit oleks võimalik hetkel kallimalt maha müüa. Üksikuid erandeid arvesse võtmata aga täna sellist võimalust pole.
„Küll võib väita, et juba sügisest on varade reaalväärtus püsinud paigal,“ märkis ta.
Sooman osutas, et iseäranis tugeva statistilise tõusu on läbi teinud piirkonnad, kus on palju uusarendusobjekte.
Sooman toonitas ka, et märkimisväärset hinnatõusu pole põhjust tänavu oodata - enne peab SKP kursi ülespoole võtma, töötusmäär langema hakkama ja euroga liitumine kindel olema.
Seotud lood
Arco Vara teenindusdivisjoni juht Mart Saa kirjutab, et märgatavat hinnatõusu turul tunda ei ole, küll aga on hinnalangus peatunud.
1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter kirjutab, et võrreldes eelmise aasta juulisse jäänud kinnisvara turu põhjaga on Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind kerkinud 11 400 kroonilt 13 800 kroonile, mis tähendab ligi 21 protsendilist tõusu.
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.