• 10.02.10, 08:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Torustiku tervist mõjutab hoone sisekliima

Veetorude külmumist aitavad vältida püsiva sisetemperatuuri hoidmine paarikümne kraadi juures ja nirisema jäetud vesi. Probleemsele torustikule on mõistlik paigaldada küttekaabel.
Solamerk OÜ omanik Margus Mironov märkis, et hädad külmunud torudega saavad alguse tavaliselt vundamendi juurest, kus torud on liiga madalale paigaldatud. "Enamasti on tegemist ehituslike vigadega, ent palju sõltub ka materjalist. Kaasaegsed torud on enamasti plastist ning need naljalt ei külmu," selgitas ta. Kõige riskantsem on torude kinnikülmumise seisukohast tema sõnul periood, kui sula- ja külmaperioodid vahelduvad.
Vanu malmtorusid pole mõtet soojustada
Torustiku külmumise oht püsib ka külmalaine järel - torustiku pinnale tekib kondensaatvesi, mis soodustab torus oleva vee jahtumist. Külmumisele on altid ka veetorud, mis on peidetud kehvasti soojustatud seinte sisse, kusjuures neid on üsna raske sulatada. Kanalisatsioonitorud võivad külmuda ka siis, kui nad on vale kaldega.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Mironovi sõnul ei pruugi madalale paigutatud torudega alati probleeme tekkidagi. "Mõni toru on vaid 40 cm sügavusel, ent korralik soojustus ei lase sel külmuda," märkis ta.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele