26. jaanuar 2010

Ehitaja: 2,8 mld on kümnendik ehitusmahust

AS CLIK Kvaliteedijuht Tarmo Nakkurt ütles, et USA valitsuse poolt garanteeritud linnahalli ehituse ja muude ehitusprojektide laenuud moodustavad 10-12% Eesti aastasest ehitusmahust.

„See on üsna positiivne sõnum, teisalt ei ole see 2,8 miljardit ühe aasta maht vaid jaguneb üsna mitmle aastale, ehk siis reaalselt katab see parimal juhul 3-4% aastasest mahust,“ märkis ta ning ütles, et ehkki süstiks seda nimetada ei saa, siis iga lisanduv kroon mõjutab Eesti ehitusturgu ja –majandust.

Ta möönis, et algatus on hea ja loodetavasti, kui asjast asja saab,  annab see ka teistele välisinvestoritele positiivse indikatsiooni siia investeerida.

„Jääb vaid loota et nimetatud asjas teevad ka kohalikud võimud kooostööd ega loobi kaikaid kodaratesse,“ avaldas ta lootust.

Skanska EMV juht Andres Aavik  ütles, et arvestades hoone mahtu ja tänaseid ülalpidamiskulusid, peaks linn ja investor kindlasti tähelepanu pöörama energiasäästlikule projektlahendusele .

„Kuna ma ei ole kursis tehingu detailidega siis ei oska öelda muud kui , et ootame ausat, õiglast hanget,“ sõnas ta.

Nordeconi tegevjuht Jaano Vink ütles, et juhul, kui projekt tõesti realiseerub kirjeldatud mahus, siis kindlasti annab see positiivset mõju Eesti ehitusturule. "Ehitus on juba lokaalne ärivaldkond ning seda juba üksnes juhtmeidpidi või paberil ei aja, ikka peavad kohalikud mehed käe külge panema," märkis ta.

 

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688