Kodumaja: võiksime toota miljardi eest aastas

Kodumaja kahe tehase - KM Element OÜ ja Kodumajatehase AS - olemasolevad tootmispinnad võimaldaksid saavutada käivet kuni ca 1 miljard krooni aastas.

„Sellega võrreldes on 330 miljoni krooni eest tellimusi kindlasti väga hea algus ja tähendab Kodumaja ettevõtete jaoks palju,“ märkis Kodumaja juht Lembit Lump.

Majanduslangutele eelnevate aastate käibed olid: 2008 aastal – ca 389 miljonit krooni ning 2007 aastal 453 miljonit krooni. Lump rõhutas, et hinnangute andmisel majandulanguse eelsete aastate käivetele tuleb siiski meeles pidada, et  uus tehas – KM Element OÜ – alustas oma tegevust siiski alles 2008 aasta 1. kvartalis.

Ta lisas, et mingit Kodumaja tootmisvõimsuste laiendamise plaani lähiajal ette ei näe. „Meil on täna piisavalt võimalusi ja võimsusi, et teha oma senisele eduloole uus restart ja seda uuelt ning hoopis kõrgemalt tasemelt,“ märkis ta ning lisas, et tahaks väga loota, et 2010 aasta alguse õnnestumised võiksid tähendada seda, et Kodumaja ettvõtete jaoks jaoks on hullem selleks korraks möödas.

„Samuti peame me reaalseks seda, et Kodumaja ettevõtete töötajate koosseisud hakkavad alates kevadest 2010 taas suurenema. Elame, näeme. Liigselt ei tahaks siiski lootusi hellitada ja saatust narrida,“ ütles ta.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed