• 01.12.09, 14:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uusehitised on uued viis kuni kümme aastat

Arendusprojektide puhul jääb tihti ähmaseks piir, kustmaalt muutub uusarendus vanaks ja seda ei saa enam müüa uue ehitise pähe.
„LVM Kinnisvaras kehtib 2000+ reegel ehk pärast 2000. aastat ehitatud elamute ja korterite puhul valime seisukorraks uus. Kuigi ka enne 2000. aastat müüdi kinnisvaraturul uusi projekte, siis nende puhul oli tegemist pigem üksikute eranditega, mis kujutasid endast enamasti vaid põhjalikke renoveeringuid. Peamine põhjus, miks uusarendusi enne seda perioodi turul ei olnud, oli tingitud asjaolust, et turuhind püsis tunduvalt madalam ehitushinnast,“ ütles kinnisvaraportaalile City24.ee LVM kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
Uus Maa atesteeritud kinnisvarakonsultandi Eve Kaunise sõnul kuuluvad uusarenduse alla kindlasti äsja valminud korterid, majaosad ja majad, mida müüakse esimestele ostjatele ehk ostetakse esmakasutusse.
„Konkreetselt ei ole paika pandud, mis ajast ei tohi eluaset reklaamida kui uusehitist, kuid tavaliselt reklaamitakse uusehitisena siiski kuni viie aasta vanuseid ehitisi,“ lausus Kaunis.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 21.02.25, 12:08
Fund Ehitus pakub tööd eelarvestajale
Kandideerimise tähtaeg: 20.03.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele