Rakvere alajaama renoveerimine hinnati parimaks ehitustööks

ABB poolt renoveeritud Rakvere alajaama jaotla hinnati Elering OÜ eelmise aasta parimaks ehitustööks. Ehitustööde maksumus oli 59 miljonit krooni.

Renoveerimisprojekt hõlmas Rakvere alajaama 110 kilovoldise jaotla projekteerimis- ja ehitustöid, seadmete paigaldust ja seadistamist. Projekti käigus paigaldati ka olemasolevad 110 kV trafod  uutele avariiõlivannidega vundamentidele ja ümbritseti müratõkkeseintega. ABB alustas renoveerimistöid 2007. aastal ja andis renoveeritud jaama üle tänavu jaanuaris.

„Rakvere alajaama ehitus paistis teiste objektide seas silma ladusa töökorralduse, väga heal tasemel tööde planeerimise ja tubli lõpptulemuse poolest,“ ütles Eleringi juhatuse liige Kalle Kilk.

 „Renoveerimise käigus paigaldatud seadmed on keskkonnasäästlikud ja samas töökindlad,“ märkis projekti ABB-poolne juht, ettevõtte elektrivõrkude ja –süsteemide tegevusvaldkonna juht Eestis Andrus Aaving ning lisas: „Renoveerimise käik oli ladus. Traditsioonilise tähtajalise valmimise tagas projektipartnerite hea koostöö ja teineteisemõistmine.“

Rakvere alajaama 110 kV jaotla ehitus hinnati esikoha vääriliseks parima ehitusobjekti leidmiseks korraldatud konkursi tulemusel. Esikolmikusse mahtus veel teinegi ABB renoveeritud objekt, Jõgeva 110 kV alajaam.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed