Homme asetatakse pidulikult nurgakivi uuele AS Oma Ehitaja poolt rajatavale Rakvere politsei- ja päästeameti ühishoonele.
„Plaane Rakvere politsei- ja päästeameti ühishoone ehitamiseks tehti juba sel ajal kui olin Lääne-Viru maavanem. Nüüd, olles siseminister, on mul hea meel tõdeda, et kauaaegsed plaanid saavad lõpuks reaalsuseks ja meie töötajatel on peagi võimalus sisejulgeolekusse panustada väärikates töötingimustes,“ sõnas siseminister Marko Pomerants.
„Esimene politsei- ja pääste ühishoone avati Virumaal 2006. aasta 26. novembril Tapal ja teine samalaadne paar aastat hiljem, 14. novembril 2008 Iisakus. Rakvere hoone saab olema senistest suurim ja seda suurem on ka rõõm. Praktika näitab, et väärikad töötingimused loovad töösõbraliku keskkonna ja tõstavad ametnike motiveeritust. Nüüdisaegsed töötingimused, tasemel teeninduskultuur ja professionaalne ning teotahteline töötajaskond – need on omakorda väärtused, mis tagavad ühele organisatsioonile väärikuse,“ lisas Ida Politseiprefektuuri prefekt Aldis Alus
Rakvere linnapea Andres Jaadla sõnul tähendab uus hoone eelkõige politsei ja päästeameti töötajate töötingimuste olulist paranemist. "Linn on selle nimel teinud aastatepikkust selgitustööd," sõnas Jaadla. "On väga hea meel, et need väärt ametit pidavad inimesed saavad lõpuks ometi korralikud ruumid." Jaadla rõhutas sedagi, et uued ruumid võimaldaksid Rakveres kvaliteetselt jätkata häirekeskuse tööd. "Praktika on näidanud, et just häirekeskuse tegevuse tsentraliseerimine ei ole andnud loodetud tulemusi. Usun, et uue maja valmides ei pea häirekeskuse spetsialistid enam Jõhvi vahet sõitma, vaid saavad oma tööd teha Rakveres ning seda korralikes, kaasaja nõuetele vastavates tingimustes." Linnapea sõnul teeb linnajuhtidele mõistagi rõõmu see, et uus hoone rikastab linnaruumi, ilmestades seni kasutamata tühermaad linna väravas.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.